Metody monitorowania snu przez iPhone- test aplikacji i opis sprzętu.
Metody monitorowania snu przez iPhone- test aplikacji i opis sprzętu.

Metody monitorowania snu przez iPhone- test aplikacji i opis sprzętu.

0

Źle śpisz? Wstajesz rano i czujesz się niewyspany? Znalazłam i przetestowałam dużo dostępnych opcji, które oferują pomoc w zasypianiu oraz monitorują nasz sen. Pomagają go ustabilizować i wyspać się prawidłowo.

Pamiętajcie, że przesypiamy około 1/3 części swojego życia- czy nie warto o tą znacząco długą część odpowiednio zadbać? Wiele mówi się o regeneracyjnych i zdrowotnych właściwościach snu, które są udowodnione i bardzo ważne codziennie i przyszłościowo. Jeżeli macie ochotę sprawdzić jakość Waszego snu, może w tym Wam pomóc Wasz iPhone. Oto przykładowe aplikacje, które możesz użyć do monitorowania jakości swojego snu.

SLEEP CYCLE ALARM CLOCK

Aplikacja ta nie tylko monitoruje nasz sen, ale i jest inteligentnym budzikiem. To właśnie dzięki tej aplikacji mamy idealnie dostosowaną porę wstawania do naszych potrzeb. Jeśli popatrzy się tylko na opinie to wiele osób twierdzi, że jest to najlepsza tego typu aplikacja. Ja jestem z niej również bardzo zadowolona i na pewno zostanę z nią na dłużej. Bardzo fajna funkcją jest też opcja „bez budzika”, którą można używać w wolne dni, np. w weekendy.

DAWN CHORUS

Ta aplikacja z kolei została stworzona we współpracy z Muzeum Historii Naturalnej w Carnegie. Budzik w tej aplikacji jest oparty na autentycznych śpiewach ptaków. Można ustawić od jednego do pięciu głosów na raz. Obsługa Dawn Chorus jest bardzo prosta. Nie jest to aplikacja z napchanymi niepotrzebnymi funkcjami. Jest przyjemna w obsłudze. Czyż to nie piękne budzić się przy dźwiękach śpiewających ptaków?

RELAX MELODIES: SLEEP SOUNDS

Aplikacja jest dobra dla tych, którzy pragną wstawać zrelaksowani. Pomaga nie tylko wstać, ale również oczyścić głowę przed snem, pomaga zasnąć. Jest na pewno lepsza niż niejedne tabletki nasenne.

SLEEPMAKER RAIN 1

W tej aplikacji możemy z kolei usłyszeć odgłosy deszczu. Myślę, że nie ma takiej osoby, która nie lubi zasypiać przy takich odgłosach natury. Ulewny deszcz, drobne kropelki na szkle, krople uderzające o dach samochodu, duże krople spadające z dachu na chodnik- i wiele, wiele innych do wyboru..

Budziki z funkcją pomiaru snu

Istnieją urządzenia do pomiaru snu z funkcją budzika, dlatego między innymi poznałam takie urządzenie jak RENEW SLEEP CLOCK, które umożliwia nie tylko dokładny pomiar czynników dotyczących dnu- długości poszczególnych jego faz, momentu i godziny zasypiania czy ilości przebudzeń i ponownego zaśnięcia w nocy. Oprócz tego istnieje również możliwość ustawienia budzika tak, aby wydawał on sygnał w chwili najlżejszego snu, gwarantując tym samym łagodne, powolne i niemęczące wybudzenie.

RENEW SLEEP CLOCK  to wynalazek stworzony dla urządzeń i ze współpracą z urządzeniami iOS. Posiada złącze, które pozwala na umiejscowienie odpowiedniego sprzętu- iPhona/ iPada itd.

 

Opaski fitness z opcją monitorowania snu

Kolejną metodą monitorowania snu przez iPhone jest opaska fitness, która może pomóc nam utrzymać dobrą formę lub pomóc dążyć do swojego celu. Jest to jeden z najbardziej popularnych i opłacalnych gadżetów dostępnych na rynku, przeznaczonych do monitorowania aktywności i śledzenia postępów.

Takie opaski przeznaczone są nie tylko dla tych, co dziennie pokonują dziesiątki kilometrów, ale również dla każdego człowieka, którego aktywność fizyczna jest dużo niższa. To przede wszystkim gadżet dla tych, którzy pragną poprawić swoją jakość życia, monitorować spalanie kalorii czy jakość snu. Najtrudniejsza w tym całym sporcie jest po prostu motywacja. Gdy będziemy mieli taka przypominajkę i takiego informatora obok siebie może wszystko stanie się łatwiejsze?

Urządzenia Bluetooth

Istnieją urządzenia, które pozwalają na monitorowanie snu i jest to dużo bardziej wygodniejsze niż spanie z telefonem pod poduszką. Urządzenie, o którym dużo czytałam nazywa się Beddit Smart Sleep Tracker. Jest to dzieło fińskich inżynierów. Dokładnie jest to specjalny pasek, który przyklejamy do łóżka na wysokości naszego serca i przykrywamy prześcieradłem.  To urządzenie wyposażone jest w specjalne, bardzo czułe i wrażliwe czujniki,  które monitorują nasz sen zapisując wszystkie wnioski w dedykowanej aplikacji.

Zapotrzebowanie na sen u wielu ludzi jest różne i zależy od wielu czynników. Przykładowo zwykle osoby dorosłe potrzebują 6-8 godzin pełnego snu na dobę. Dzieli się on na dwie główne fazy: sen NREM (sen płytki) i REM (ten, podczas którego śnimy, inaczej sen głęboki).

Sen jest niezbędny do życia i prawidłowego przebiegu procesów psychicznych, dlatego warto o niego zadbać. Właściwy sen ma same pozytywne skutki i znacząco poprawia nastrój.

Możliwość monitorowania snu przez AppleWatch

Aplikacją tą zachwyca się wielu. Apple również zaoferowało nam monitorowanie snu. Mowa więc o programie Sleep Watch. Mierzy ona nasz rytm snu oraz sprawdza ile godzin spaliśmy i czy możemy czuć się wyspani.

Aplikacja ta działa tylko na urządzeniach Apple Watch i systemie operacyjnym watchOS. Sam program jest również w naszym telefonie i tam dokonujemy wszelkich konfiguracji.

Dzięki tej aplikacji możemy korzystać z wielu dostępnych opcji:

  • synchronizacja z aplikacją zdrowie,
  • podanie parametrów ciała,
  • ustalenie godzin, w których aplikacja ma monitorować sen (można nawet ustawić cały dzień),
  • włączenie porad dotyczących udoskonalenia jakości naszego snu,
  • włączenie zapytania o poziom wyspania się w każdy dzień,
  • ustalenie poziomu czułości- program wykrywa kiedy zasypiamy i kiedy budzimy się,
  • ustalenie dziennego czasu snu, do którego chcemy dążyć.

Maty monitorujące sen noworodka lub dorosłych

Maty, a dokładnie monitory oddechu to nowoczesne urządzenia, które monitorują ruchy oddech niemowlaka podczas snu w łóżeczku. Dzięki temu można zapobiec m.in. śmierci łóżkowej. Ostrzegają one sygnałami np. dźwiękowymi opiekunów w sytuacji gdy oddech nie został wykryty przez ostatnie 20 sekund lub gdy częstość oddechu spadnie poniżej 8 na minutę.

Takie maty nie są tylko dostępne dla dzieci. Istnieją również wersje tego produktu dla dorosłych, np. Withing Sleep Tracking Mat.

 

UWAGA! Jeśli masz problemy ze snem może rozwiązanie właśnie znajdziesz tutaj…

Jeśli masz problemy ze snem, chcesz się wyspać wyłącz komputery, smartfony i tablety. Niebieskie światło ich ekranów pogarsza jakość snu. Nasze problemy ze snem często mają prostą przyczynę- niebieskie światło ekranów urządzeń, z których korzystamy na co dzień.

Niestety często i przez noc. Jak temu zapobiec?

Night Shift

Funkcja Night Shift na telefonie iPhone, iPadzie i iPodzie touch automatycznie ociepla kolorystykę wyświetlacza po zmroku, aby odciążyć Twój wzrok.

Protektory na ekran

Specjalne folie ochronne na telefony/tablety eliminują część widma światła niebieskiego. Często są to zwykłe folie, czasem materiały szklane/plastikowe wyglądające jak szybka ochronna i pełniące często też tą funkcję.

Recenzja Invisible Shield Glass+ VisionGuard – szkło ochronne, które zadba o oczy i ekran

Metody monitorowania snu przez iPhone- test aplikacji i opis sprzętu.

Oceń post
Marysia Kujawińska Mam na imię Marysia, mam 21 lat i od 2011 roku jestem blogerką. Uwielbiam dobry design, a z aparatem, telefonem i laptopem prawie wcale się nie rozstaję. Obiektyw to moja druga para oczu na świat.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *