5 najlepszych aplikacji na iPhone iOS przydatnych podczas ciąży

5 najlepszych aplikacji na iPhone iOS przydatnych podczas ciąży

0

Ciąża to absolutnie wyjątkowy stan. Całe dziewięć miesięcy to czas zmian, wielkich przygotowań, przemyśleń i planów na przyszłość. Kobiety, które spodziewają się dziecka zwykle opanowuje burza hormonów, która może wywoływać roztargnienie, zmęczenie, a nawet rozdrażnienie. Wbrew pozorom ciąża trwa bardzo krótko, a lista spraw, którym należy sprostać przed narodzinami dzidziusia jest bardzo długa. Istnieją jednak dobrzy ludzie, którzy mając na względzie brzemienne przedstawicielki płci pięknej, stworzyli szereg pomocnych mobilnych aplikacji ciążowych, umilających piękny, choć i niekiedy trudny czas. Poznajcie zatem listę pięciu topowych aplikacji o tematyce ciąży.

1. Wyprawka dla noworodka

Niezawodną i niezastąpioną aplikacją dla kobiety spodziewającej się dziecka jest także Wyprawka dla noworodka. Dzięki niej nie musimy zachodzić w głowę, atakować bliskie nam kobiety-matki czy przeszukiwać Internet w pogoni za listą wyprawkową.

Aplikacja ta udostępnia nam listę niezbędnych rzeczy, które są absolutnymi must have’ami jeśli chodzi o rzeczy i akcesoria potrzebne tuż po urodzeniu dziecka. Wyprawka dla noworodka jest łatwa w obsłudze, minimalistyczna i niezwykle pomocna. Ułatwia przygotowania do wielkiego dnia, a także robienie zakupów i pakowanie torby do szpitala. Uwzględnia ona zarówno potrzeby dziecka jak i świeżo upieczonej matki.

2. Sprout Pregnancy

Przydatna aplikacja dostępna w języku polskim. Sprout posiada jedną cudowną zaletę – umożliwia podgląd cotygodniowego zdjęcia maluszka w łonie matki. Zdjęcie zawiera opisy zachodzących u bobasa zmian, cenne porady lekarskie, wykresy i etapy ciąży, a także bardzo przydatny organizator.

Dzięki organizatorowi możemy w prosty sposób zapisywać ważne sprawy, takie jak: lista rzeczy do zrobienia, terminy wizyt u lekarza i położnej, spis rzeczy, które należy zapakować w torbę do szpitala, a nawet wyprawkę dla nowego członka rodziny. Dodatkowo aplikacja pomaga kontrolować masę ciała, ilość kopnięć maluszka, a nawet akcję porodową licząc ilość i częstotliwość skurczów. Każdego tygodnia ciąży daje porównanie wielkości maleństwa do danego owoca lub warzywa, co jest absolutnie urocze! Sprout towarzyszyła mi przez całą ciążę. Polecam!

3. Asystent ciąży

Prosta oraz darmowa aplikacja, która dotrzymuje towarzystwa ciężarnym od dnia poczęcia, aż do samego porodu. Asysten ciąży dostarcza nam cenne artykuły oraz informacje, które dostosowane są do aktualnie trwającego tygodnia ciąży.

Dodatkowo zawiera również prostą i niezbędną listę wyprawkową dla dziecka, aktualnie trwające promocje w polskich sklepach, szczegółowe tygodniowe opisy rozwoju płodu, kalkulator wagi. Dodatkowym atutem aplikacji jest grupa wsparcia mam.

4. BabyBoom.pl

Kobiety w ciąży zwykle mają nakaz odpoczywania lub dręczą je bezsenność, zatem miewają sporo wolnego czasu. Idealnym sposobem na zabijanie bezczynności i nudy jest BabyBoom.pl. Aplikacja ta umożliwia nam szybki i łatwy dostęp do forum, które zrzesza przyszłych oraz obecnych rodziców.

Ogrom rozrywki, ciekawych znajomości internetowych, porad i wsparcia możemy znalezć wśród ponad piętnastu milionów postów oraz ponad stu tysięcy użytkowników. Ciężarne mają mnóstwo obaw, dylematów i pytań, zatem forum jest idelnym rozwiązaniem na wszelkie problemy związane z macierzyństwem. Na BabyBoom.pl znajdziemy tematy takie jak poród, pielęgnacja noworodka, dieta ciężarnej, powrót do formy i wiele wiele innych.

5. Exercise During Pregnancy

Ciąża to czas, w którym kobiety powinny szczególnie o siebie dbać, ale niekoniecznie spoczywać na kanapie. Większość ćwiczeń, które są wykonywane z umiarem i ostrożnością są bezpieczne podczas ciąży. Warto zatem zaczerpnąć aktywności fizycznej, która doda nam energii, pomoże zadbać o naszą kondycję, a nawet być może ułatwi poród.

Exercise During Pregnancy to jedna z ciekawszych aplikacji ciążowych z zakresu fitness przeznaczona dla brzemiennych. Zawiera ona mnóstwo ćwiczeń prowadzonych przez certyfikowanego instruktora aerobiku. Prosta w użytkowaniu, bezpieczna i pobudzająca do działania.

5 najlepszych aplikacji na iPhone iOS przydatnych podczas ciąży

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *