5 najbardziej przydatnych aplikacji na telefon dla młodych rodziców

5 najbardziej przydatnych aplikacji na telefon dla młodych rodziców

0

Rodzicielstwo nie jest łatwą sprawą. Wymaga nie tylko miłości, ale także pełnego skupienia, całodobowej opieki, zaangażowania oraz dobrej pamięci. Niestety rodzic to też człowiek i bywa, że ze zmęczenia traci swoją wydajność. Na szczęście najnowsza technologia wspiera nawet mamusie i tatusiów. Ku pomocy przychodzą im mobilne aplikacje. Poznajcie moje faworyty.

1. uGrow Avent

Podstawowe informacje na temat karmienia piersią i butelką oraz odciągania pokarmu dostarczy nam aplikacja firmy Avent pod nazwą uGrow. Pozwala ona kontrolować ilość spożywanego przez dziecko mleka (w przypadku karmienia mlekiem odciąganym lub modyfikowanym), oraz częstotliwość i długość karmienia piersią.

Dodatkowo dzięki uGrow możemy kontrolować długość snu, wagę, wzrost, temperaturę, a nawet częstotliwość zmiany pieluszki. Niezawodna i łatwa w obsłudze apliakcja.

 

2. Sleeptot

Płatna, aczkolwiek warta swojej ceny aplikacja, którą pokochali rodzice na całym świecie. Sleeptot zapewnia noworodkowi i młodszym niemowlakom spokojny sen dzięki kojącym melodiom i szumom. Nie trzeba wydawać majątku na słynne szumisie, wystarczy zaopatrzyć się w Sleeptot.

Aplikacja zawiera duży wybór dzwięków, które możemy dostosować do naszego maluszka. Szum morza, suszarki do włosów, spokojne, delikatne melodie i wiele innych. Minimalistyczna, odpowiednia zarówno dla mam jak również dla tatusiów.

 

3. Nancy Baby Monitor

Elektroniczne nianie to kolejny drogi gadżet, który może zastąpić nam aplikacja na telefon. Nancy Baby Monitor to nic innego jak elektroniczna opiekunka do dziecka. Aplikacja ułatwia rodzicelstwo poprzez możliwość monitorowania maluszka.

Poprzez sparownie dwóch urzadzeń (telefon, tablet) mamy wgląd co robi nasze dziecko. Możemy obserwować je z innego pomieszczenia gdy się bawi, lub śpi. Gdy dziecko się budzi i wykazuje aktywność aplikacja wysyła nam odpowiedni alert. Jeśli nie możemy iść do naszej pociechy, wystarczy uruchomić funkcję mikrofonu i porozmawiać bądż zanucić kołysankę. Niezbędna dla zabieganych rodziców.

 

4. Moje dziecko – Vademecum Mamy

Elektroniczny notatnik najważniejszych spraw związanych z dzieckiem. Aplikacja umożliwia zapisywanie wzrostu i masy maluszka dzięki czemu możemy śledzić siatki centylowe.

Dodatkowo Vademecum Mamy zawiera dzienniczek szczepień, w którym możemy odznaczać zaliczone szczepienia, oraz ustawiać przypomnienia o kolejnych. Aplikacja udostępnia także cenne porady, ćwiczenia dla niemowląt, pory karmienia, a także wzbogacanie diety dziecka.

 

5. BoboVita

Aplikacja niezbędna dla mam, które zaczynają rozszerzanie diety u swoich pociech. Znajdziemy w niej całodobowe wsparcie, mnóstwo ciekawych porad żywieniowych, przykładowe jadłospisy na każdy dzień i wiele innych. BoboVita umożliwia nam prowadzenie indywidualnego dzienniczka nowych smaków, który pozwala na dokładną analizę spożywanych przez dziecko produktów w razie wystąpienia nietolerancji czy alergii pokarmowej.

Dzięki aplikacji możemy śledzić prawidłowy rozwój dziecka w każdym miesiącu jego życia. Ciekawa, pomocna i prosta w obsłudze.

5 najbardziej przydatnych aplikacji na telefon dla młodych rodziców

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *