Recenzja ładowarki indukcyjnej Hama® Wireless Charger Ultra Fast o mocy 10W

Recenzja ładowarki indukcyjnej Hama® Wireless Charger Ultra Fast o mocy 10W

Recenzja ładowarki indukcyjnej Hama® Wireless Charger Ultra Fast o mocy 10W

0

Ładowarki indukcyjne nie będę ukrywał stały się zdecydowanie bardziej popularne, w momencie wprowadzenia przez Apple owej technologi do swoich smartfonów. Mimo, iż Samsung lub inni producenci byli od Apple w kwestii ładowania daleko do przodu, tak nigdy nie było to takie popularne jak teraz. Nie dziwi więc, że coraz więcej producentów tworzy swoje własne ładowarki indukcyjne, a cieszy mnie fakt, że wszystkie urządzenia wspierają jeden rodzaj technologii czyli „Qi”.

W dziejach kiedy producentom pomału zaczyna brakować miejsca wewnątrz telefonów, nie zdziwię się jak za kilka lat zostaniemy pozbawieni gniazda ładowania, a wszystko będzie się odbywać bezprzewodowo. Pamiętam okres kiedy ładowanie bezprzewodowe było czymś bardzo odległym i wydającym się niemożliwym, a proszę dzisiaj jesteśmy w stanie przesyłać energię bez wpinania kabla do urządzenia. Do testów otrzymałem ładowarkę indukcyjną od firmy Hama, która oferują kompaktowe rozmiary i nie kosztuję fortuny, co sprawia, że prawie każdy chętny sprawdzenia technologii ładowania bezprzewodowego może zrobić to niewielkim kosztem.

Co znajdziemy w zestawie sprzedażowym?

Testując urządzenia Hamy od jakiegoś czasu, bardzo podoba mi się konstrukcja ich opakowań, ponieważ za podnoszoną „klapką” możemy ujrzeć co dokładnie się w nim znajduje, a na pudełku znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje. W zestawie oprócz oczywiście samej ładowarki indukcyjnej znajdziemy kabel zakończony wtykiem micro-USB, który wpinamy w tył ładowarki. Jest on jednak nieco krótki, ale wydaje mi się, że każdy w domu posiada wiele takich kabli i nie będzie stanowiło to większego problemu.

Wykonanie

Sama ładowarka indukcyjna jest mała i nie zajmuje dużo miejsca. Mieści się w ręce i łatwo możemy ją przetransportować z jednego miejsca na drugie. Wykonana została z solidnego matowego i po części błyszczącego plastiku. Na górnej części znajdziemy gumowe podkładki, dzięki którym nasz telefon leży stabilnie i nie będzie obawy, że się z niej ześlizgnie. Takie same tylko większe gumowe nóżki możemy spotkać na spodzie ładowarki. Takie połączenie gwarantuje bezpieczeństwo naszego telefonu podczas ładowania.

Kultura pracy i oferowana moc

Moc jaką oferuje produkt stworzony przez firmę Hama to 10 W, czyli zazwyczaj standardowa i najczęściej spotykana moc jaką oferują ładowarki indukcyjne. Prędkość w praktyce jest na dobrym poziomie, ładowanie Samsunga Galaxy S9+ odbywa się sprawnie i bez problemowo, telefon nie nagrzewa się zbyt mocno, a ładowarka jest całkiem chłodna. Podczas ładowania dioda na ładowarce podświetla się na zielono.

Podsumowanie

Ładowarka indukcyjna od firmy Hama to produkt godny polecenia, jest kompaktowa i nie zajmuje dużo miejsca na biurku, przez co można nazwać ją dyskretną. Wykonanie i kultura pracy stoją również na bardzo dobrym poziomie. Moim zdaniem jest to bardzo dobry wybór w kategorii ładowarek bezprzewodowych, czasem warto zainteresować się czymś co dzisiaj może być tylko dodatkowym gadżetem, a jutro zostać standardem!

Zalety Wady

Zalety

  • jakość wykonania
  • gumowe wstawki
  • dioda led
  • kompaktowe rozmiary

Wady

  • brak
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl