Messanger na Mac – komunikator Facebooka jako aplikacja na MacOS, bez konieczności uruchamiania przeglądarki
Messanger na Mac – komunikator Facebooka jako aplikacja na MacOS, bez konieczności uruchamiania przeglądarki

Messanger na Mac – komunikator Facebooka jako aplikacja na MacOS, bez konieczności uruchamiania przeglądarki

0

Messanger – najbardziej znany i najpopularniejszy komunikator. Jedna z najlepszych usług wśród wszystkich portali społecznościowych, a w tym tego co oferuje nam Facebook. Świetną opcją jest osobny serwis z Messengerem, który pozwala otwierać go bez włączonej przeglądarki z całym Facebookiem. Tak naprawdę posiadają one właściwie wszystkie funkcje FB Messengera. Oficjalną taką aplikację możemy w łatwy sposób ściągnąć za pośrednictwem oficjalnych aplikacji na telefon, jednak na komputery i laptopy jest to trochę trudne.

ChatMate

ChatMate na Mac OS

To pierwsza z opcji korzystania z Facebook Messenger bez konieczności włączania go w przeglądarce. Aplikacja ma tradycyjny, prosty wygląd oraz jest prosta w obsłudze. Oprócz tego obsługuje najnowsze technologie – Touch ID i Touch Bar.

ChatMate na Mac OS

Powiadomienia

ChatMate od razu pokazuję, kiedy dostaniemy nową wiadomość. Powiadomienia możemy otrzymywać w pasku menu, na pulpicie i w Docku. To, które wybierzemy zależy od nas samych. Ponadto ze względów prywatności istnieje opcja włączenia podglądu wiadomości, nazwy nadawcy oraz jej zdjęcia profilowego w oknach powiadomień.

ChatMate na Mac OS

Messenger for Mac

Messenger for Mac

Jest to najłatwiejszy program do obsługi oraz do ściągnięcia. Wymaga zalogowania się na stronie Messanger.com (a dokładniej pod adresem messanger.com/login). Tam możemy pobrać właściwy program i uruchomić go. Po uruchomieniu możemy zachowywać się normalnie tak, jak przy korzystaniu z tego serwisu – wysyłać zdjęcia, obrazki czy emotikony.

Messenger for Mac

 

Goofy

Goofy na Mac OS

Tak naprawdę ta aplikacja jest w takim stylu jak strona internetowa Facebooka z wiadomościami. Goofy przypomina systemowe iMessage. Jedyna różnica polega na tym, że aplikacja nie przechowuje danych offline po wyłączeniu aplikacji.

Powiadomienia

Goofy na Mac OS

Mechanizm powiadomień działa sprawnie. Dzięki temu można sprawnie, na bieżąco podglądać kto właśnie do nas napisał.

Nie ma żadnego problemu, jeśli chodzi o synchronizację archiwum wiadomości, rozmowy grupowe, wysyłanie emotikon, naklejek itd.

 

Zalety i wady tego typu aplikacji

+
Czat bez otwierania FacebookaNieoficjalna aplikacja, która nie jest powiązana i wspierana przez Facebook
Opcje Facebooka są automatycznie importowaneProsty interfejs
Takie same opcje jak w oficjalnych Aplikacjach Facebook Messanger

 

Wszystkie z tych aplikacji nie obciążały komputera, także nie przełożyło się to też na wyraźnie szybszy spadek czasu pracy na zasilaniu bateryjnym. Messanger stał się bardzo popularnym komunikatorem, w dobie powszechnego Internetu w smartfonach często nawet częściej używanym niż funkcja normalnych wiadomości. Łatwa komunikacja przez laptopa jest zatem dużym ułatwieniem. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie te aplikacje są nieoficjalne i w żaden sposób nie są powiązane z Facebookiem.

1/5 - (1)
Marysia Kujawińska Mam na imię Marysia, mam 21 lat i od 2011 roku jestem blogerką. Uwielbiam dobry design, a z aparatem, telefonem i laptopem prawie wcale się nie rozstaję. Obiektyw to moja druga para oczu na świat.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *