Sprawdziłam różne menedżery haseł dla Mac OS i iOS – Jaki najlepszy program do przechowywania haseł wybrać?
Sprawdziłam różne menedżery haseł dla Mac OS i iOS – Jaki najlepszy program do przechowywania haseł wybrać?

Sprawdziłam różne menedżery haseł dla Mac OS i iOS – Jaki najlepszy program do przechowywania haseł wybrać?

0

Błędem, który jest najczęściej popełniany przez wszystkich z nas jest posiadania jednego hasła do wszystkich serwisów, stron internetowych itp. Podczas gdy ktoś odczyta jedno hasło będzie miał możliwość wprowadzenia jego do wszystkich innych kont, które posiadamy. Musimy też pamiętać, że nie wszystkie portale, np. portale rozrywkowe są pewniakami co do braku wycieku danych. Cyberprzestępców jest teraz bardzo dużo i ciągle coraz bardziej jesteśmy narażeni na kradzież naszych kont i haseł.

Rozwiązaniem pozostaje ustawienie różnych haseł do różnych kont. Jak więc zapamiętać je wszystkie i nie musieć ciągle szukać w notatniku odpowiedzi lub ciągle odnawiać hasła? Istnieje wiele programów, które w przypadku, kiedy pamięć zawiedzie pozwolą nam odnaleźć szukane przez nas hasło i automatycznie wprowadzić do strony logowania. Poniżej przedstawiam kilka z nich dostępnych na komputery Apple.

Keepass

To pierwsza moja propozycja. Nasz „sejf” do haseł. Najważniejsze w tym przypadku to ustawienia jednego, bardzo silnego hasła, które trzeba pamiętać, można na przykład zapisać sobie je w notatniku. Przy wielokrotnym wpisywaniu z pewnością będziemy w końcu je pamiętać. Hasło to broni dostępu do całego programu. Następnie w programie za pomocą ikonki kluczyka możemy dodać i zapisywać hasła dla każdego konta, które posiadamy. Program współpracuje z przeglądarką internetową i w łatwy sposób potrafi automatycznie zalogować nas do naszych serwisów internetowych.

Dlaczego Keepass?

 • -działa na Mac i Windows
 • -współpracuje z iOS i z Androidem
 • -potrafi zapamiętywać dane pomiędzy różnymi urządzeniami
 • -współpracuje z przeglądarką internetową
 • -oferuje mocne przechowywanie haseł
 • -nie mają do niej wstępu osoby niepożądane
 • -jest darmowa

 

Keepass staje się jedną z najpopularniejszych aplikacji instalowanych na komputerach, której funkcje wykorzystuje wiele firm. Powyższe zdjęcie prezentuje ekran logowania po uruchomieniu programu. To hasło jest tym, które więc trzeba zapamiętać. Bardzo ciekawą opcją jest generowanie hasła przez sam Keepass poprzez kliknięcie w ikonę sześcianu, dzięki czemu nie musimy wymyślać ciągle nowego hasła.

Keepass

Pobierz KeePass

1Password

1Password to jedna z najpopularniejszych platform do przechowywania haseł. Serwery tej aplikacji zlokalizowane są w Kanadzie lub na terenie Unii Europejskiej. Korzystanie z niej jest płatne, a ja postanowiłam wykorzystać okres próbny na potrzeby recenzji i tygodniowego przetestowania. Program pozwala przechowywać dane logowania, numery kart kredytowych, prywatne dane takie jak np. numer PESEL, licencje aplikacji, parametry kont pocztowych czy dane do kont bankowych. Współpracuje również z popularnymi aplikacjami na iOS, dzięki czemu pozwala uzyskać łatwy dostęp do wielu naszych kont.

1Password

Program ten zabezpiecza się. również hasłem głównym podobnie jak w przypadku Keepass. 1Password potrafi również wygenerować dla nas odpowiednie hasło. Oprócz tego dostosowuje się do wymogów witryn odnośnie ilości liter, wielkości liter czy różnorodnych znaków. Do takiego hasła mamy również oczywiście wgląd, kiedy to możemy nawet je sprawdzić czy dodatkowo gdzieś zapisać. Automatyczne dane logowania zostają zapisane na aplikacji, a my dzięki temu mamy dostęp do nich w każdej chwili. Fajną opcją jest również monitorowanie informacji o naruszeniu bezpieczeństwa, dzięki czemu na bieżąco możemy wiedzieć, czy nasze parametry logowanie nie wyciekły czy zalecane jest ich uaktualnienie.

Jakie daje nam korzyści?

Aplikacja pozwala również na uporządkowanie naszych danych. Tak naprawdę wszystkich haseł i loginów jest bardzo, bardzo dużo i w pewnym momencie możemy się w tym wszystkim pogubić. Aby więc wszystkie hasła uporządkować możemy skorzystać z tagów podobnie jak w Finderze- działa to w ten sam sposób. Tagi możemy jeszcze bardziej pogrupować co znacznie ułatwia pracę.


LastPass

LastPass

LastPass to fajna, trochę inna alternatywa co do innych aplikacji. Tutaj do menadżera wchodzimy z poziomu przeglądarki Internetowej i program jest jakby jej dodatkiem, bez osobnego instalowania do na Macu. W przeglądarce pojawia się rozwijane rozszerzenie i możemy używać programu w formie zakładek. Można używać go za darmo lub w wersji Premium. Jedna jak i druga opcja pozwala przechowywać bezpiecznie nieograniczoną ilość haseł. Fajną opcją LastPass jest automatyczne uzupełnianie haseł co na pewno ułatwia nam pracę z tą aplikacją i pozwala oszczędzić czas, który stracilibyśmy na ręcznym wpisywaniu. Dostęp do niej jest bardzo łatwy. Aplikacja ta jest mniej potężniejsza niż na przykład wyżej wspomniany 1Password.

Dla kogo jest ta aplikacja?

Jednak nie każdy z nas potrzebuje tyle funkcji. LastPass to program idealny dla osoby prywatnej nie potrzebującej bardzo zaawansowanych opcji. Z pewnością jej wersja Premium jest zdecydowanie tańsza od innych. Ale mimo wszystko oferuje bardzo dużo w darmowej wersji. Lastpass to przede wszystkim bardzo bezpieczny algorytm szyfrowania danych. Dane można synchronizować pomiędzy kilkoma urządzeniami, np. pomiędzy laptopem i telefonem i jest to w pełni darmowe. Bezpłatną, ciekawą i zarazem przydatną funkcją jest również możliwość udostępniania haseł. Na koncie możemy stworzyć również kilka subkont i z aplikacji korzystać może cała rodzina. Maksymalny limit to pięciu użytkowników. Wspólnie z rodziną możemy udostępniać sobie nawzajem hasła do kont, z których można korzystać wspólnie, np. Netflix. Oprócz tego inną przydatną funkcją jest audyt naszych haseł. LastPass potrafi podpowiedzieć, czy hasła są odpowiednie czy nie, czy włamywacze są w stanie w łatwy sposób je odgadnąć i sugeruje zmiany.

Pobierz LastPass

Enpass

Enpass

Aplikacja działa w trybie offline i możemy zainstalować ją w bardzo prosty sposób przez Appstore. Enpass ułatwia życie poprzez możliwość bezpiecznego zarządzania Twoimi hasłami i wszelkimi innymi rodzajami danych. Wystarczy zapamiętać tylko jedno główne hasło Enpass.

Enpass to wyjątkowa aplikacja, ponieważ:

 • Żadne dane nie są przechowywane w serwerach firmowych.
 • Nie wymaga rejestracji ani subskrypcji.

 • Synchronizuje dane na wszystkich urządzeniach mobilnych i stacjonarnych przez usługi takie jak: iCloud, Dropbox, Google Drive, OneDrive i WebDAV.
 • W aplikacji dostępnych jest 80 szablonów do zapisywania najróżniejszych danych.
 • Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i przejrzysty interfejs.

Aplikacja ułatwia życie, gdyż:

 • Posiada funkcje rejestracji w nowych witrynach. Daje nam też możliwość ustanowienia silnych, unikalnych haseł przy pomocy wbudowanego menadżera haseł.
 • Umożliwia wygodne i bezpieczne zakupy w sieci. Uzupełnia twoje dane logowania, dlatego nie musisz ich ciągle wprowadzać i niepotrzebnie tracić czas. Oprócz danych pomaga wprowadzić dane kart kredytowych i adresy poprzez pomoc rozszerzenia Enpass.

 • Obsługuje Touch ID, dzięki temu daje możliwość szybkiego dostępu do danych.
 • Oprócz haseł umożliwia zapisywanie innych rzeczy.

Pobierz Enpass

Keeper Password Manager

Keeper Password Manager

Keeper Password Manager do narzędzie do przechowywania wszystkich haseł, prywatnych dokumentów, zdjęć i nowych plików, które chcemy, aby były bezpieczne i aby nie dostały się w niepowołane ręce. Dostęp do aplikacji jak w przypadku pozostałych propozycji chroniony jest hasłem.

Program posiada takie funkcje jak:

 • Dodawanie dowolnej liczby haseł w aplikacji.
 • Organizowanie i segregowanie haseł przyporządkowując im kategorie i katalogi.

 • Automatyczne uzupełnianie haseł w formularzach na stronach internetowych.
 • Generowanie silnych haseł.
 • Możliwość logowania się do aplikacji poprzez użycie palca- Touch ID w przypadku Macbooków, które posiadają taką możliwość.

 • Synchronizacja haseł pomiędzy różnymi urządzeniami- telefony, tablety, komputery.
 • Udostępnianie haseł innym, zaufanym osobom.
 • Bezpieczne przechowywanie oprócz haseł kart kredytowych i debetowych w programie, plików w różnorodnych rozmiarach: zdjęć, dokumentów itp.
 • Automatyczne wyłączenie dostępu do aplikacji po ustalonym czasie. Później istnieje konieczność ponownego podania hasła.

Keeper zarządza hasłami i ma na celu jak największe zapobieganie wyciekowi danych, zwiększenie produktywności pracowników i ograniczenie kosztów pomocy technicznej jak i również sprostanie standardom zgodności.

 

Zapisywanie w ten sposób wszystkich haseł jest bardzo wygodną opcją dla tych, którzy codziennie wchodzą na wiele portali i potrzebują danych do logowania wielu kont. Jeśli więc najlepiej wszędzie jest mieć inne hasło to, aby nie pomylić się należy je zapisywać. Niepotrzebne nam już są zeszyty i wyszukiwanie haseł w tonach papierów, tylko jedna porządna aplikacja, która nam w tym pomoże. Pamiętajmy również o tym, że dobre hasło to skomplikowane hasło- z dużą ilością różnorodnych znaków, wielkich i małych liter oraz symboli. Tym bardziej sprawiłoby to nam trudność w zapamiętaniu wszystkiego. Możemy poczuć się bezpieczni i odpowiednio chronieni. Jeśli Twoje hasło do wszystkiego to 123456 to wiedz, że powinieneś to zmienić jak najszybciej. Dla samego siebie, dla swojej ochrony i twoich danych. Dzięki menadżerom haseł masz możliwość stworzenia bezpiecznych baz. Ilość loginów i haseł ciągle się powiększa, tworzymy nowe konta coraz częściej. Portale coraz częściej wymagają, aby hasła były bezpieczne, przez co trudniej je wymyślić i zapamiętać. Idealnym rozwiązaniem jest więc korzystanie z menadżera haseł.

Oceń post
Marysia Kujawińska Mam na imię Marysia, mam 21 lat i od 2011 roku jestem blogerką. Uwielbiam dobry design, a z aparatem, telefonem i laptopem prawie wcale się nie rozstaję. Obiektyw to moja druga para oczu na świat.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *