Odblokuj swojego Maca za pomocą Face ID

Odblokuj swojego Maca za pomocą Face ID

0

Marzyliście kiedyś o zdalnym odblokowywaniu waszego komputera? Jeden klik i już? Zero haseł = zero problemów. Dziś pokażę wam jak zapomnieć o hasłach raz na zawsze! 

Nie każdego stać na MacBooka z Touch ID – powiedzmy to wprost, ich ceny są horrendalnie wysokie. Ale pieniądze nie muszą stać nam na drodze do wygody, ponieważ już dziś za 19 zł możecie „podłączyć” Touch ID a nawet Face ID do swojego Maca!

Co? Ale jak to?!

Dokładnie tak. Jedna mała aplikacja dostępna na iPhone, iPad, Mac’a a nawet Watch’a! Tylko tyle trzeba, żeby cieszyć się prawdziwą wygodą. Co prawda Apple zaimplementowało w swoim systemie możliwość odblokowania Maca bez hasła, bo wystarczy mieć swojego Watch’a na nadgarstku. Ale umówmy się – nie każdy ma zegarek od Apple.

Jak to konkretnie działa?

Za pomocą smartfona, zegarka lub iPada odblokowujemy naszego Maca. Tyle. Aplikacja wykorzystuje obecne w smartfonach Touch ID lub Face ID do odblokowania komputera. Obejrzyjcie sobie krótki filmik, który pokazuje o co chodzi:

No dobra ale 19 zł za odblokowywanie komputera?

Nie. Płacisz 19 zł za wygodne odblokowywanie komputera. No dobra, żartuję. Poza odblokowywaniem komputera możemy także zdalnie sterować muzyką, schowkiem kopiowania, sterowanie blokowaniem komputera „po oddaleniu się”, dostęp do powiadomień bez odblokowywania naszego iPhone’a, widget z poziomem baterii naszego MacBooka i jeszcze kilka innych równie ciekawych opcji.

Kurde, wydaje się ciekawe.

No bo jest! I równie ładnie wygląda. Poniżej zamieszczam wam zrzuty ekrany z aplikacji, na różnych systemach.

iPad

iPhone

Apple Watch

odblokowanie Maca za pomocą Face ID za pomocą Apple Watch

MacBook

Dobra, ale skąd to wziąć?

To proste! Aplikację znajdziecie w AppStore *KLIK*. Stamtąd pobierzecie ją na wszystkie urządzenia przenośne. Jeśli chodzi o MacBooki, to możecie ją pobrać ze strony producenta, czyli tutaj – *KLIK*.
Moim zdaniem aplikacja jest warta swojej ceny i wszystkich gorąco zachęcam do jej zakupu. Była to jedna z pierwszych aplikacji, które zainstalowałem po kupnie nowego Maca.

Miłego odblokowywania waszych iUrządzeń! ⭐️

Oceń post
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam!WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.plInstagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *