Kontakty i żarówki sterowane iPhonem dzięki Apple HomeKit. Recenzja KOOGEEK SmartSocket i SmartPlug
Kontakty i żarówki sterowane iPhonem dzięki Apple HomeKit. Recenzja KOOGEEK SmartSocket i SmartPlug

Kontakty i żarówki sterowane iPhonem dzięki Apple HomeKit. Recenzja KOOGEEK SmartSocket i SmartPlug

0

W ostatnich tygodniach dumnie mogłem korzystań z dobrodziejstw Apple HomeKit. Po ostatniej recenzji kamery D-Link Omna 180 Cam HD, przyszedł czas na kolejne elementy wchodzące w skład inteligentnego domu. Koogeek SMART PLUG – inteligentne gniazdko, oraz Kooogeek SMARTSOCKET służace do sterowania żarówką.

Cieszę się, że choć na jakiś czas miałem możliwość utworzyć w swoim domu inteligentny system działający pod kontrolą Apple HomeKIt. Dwa urządzenia, które pozwalały sterować i kontrolować podpięte do nich urządzeniami sprawiły mi naprawdę sporą frajdę. Mimo, iż spisywały się bardzo dobrze jako urządzenia kontrolujące, można było je używać na przykład jako mierniki poboru prądu danego urządzenia lub urządzeń.

Zarówno Koogeek SMART SOCKET  i SMART PLUG wykonane zostały z bardzo dobrego, solidnego tworzywa sztucznego. Na pierwszy rzut oka akcesoria są dosyć sporych rozmiarów, ale nie ma się co dziwić, w końcu w środku zamknięto sporo elektroniki. Urządzenia łączą się automatycznie z siecią domową WI-FI po uprzednim sparowaniu ich z aplikacją „dom” na urządzeniu z IOS.

Wielką zaletą tego typu urządzeń wspierających Apple HomeKit jest łatwość w ich parowaniu, bowiem wystarczy tylko zeskanować kod znajdujący się na opakowaniu lub samym akcesorium. Włączenie urządzeń charakteryzuję wydobywający się „klik” i podświetlanie diodą jednej z literek.

Producent omawianych urządzeń dostarcza wraz z nimi własną aplikacje, która pozwala na zdecydowanie więcej niż Applowski „Dom”. Koogeek Home zapewnia większą ingerencje ustawień omawianych urządzeń.

Jedną z takich możliwości jest tworzenie tak zwanych „scen”, które pozwalają na ustawienie konkretnych godzin uruchamiania lub wyłączania się ustalonych urządzeń w konkretnych pomieszczeniach. Taka opcja pozwala na jeszcze większe zautomatyzowanie naszego domu, co będzie czynić go niezależnym i „myślącym”.

Na zakończenie o KOOGEEK SmartSocket i SmartPlug

Podsumowując moją przygodę z dobrodziejstwami Apple HomeKit i akcesoriów współgrających z nim. Jeśli to ma iść właśnie w tą stronę…to ja jestem na tak! Skoro mamy sprzątające roboty, to dlaczego nie inteligentne gniazda? Teraz sam mam dylemat, czy nie zakupić sobie owych urządzeń. Wszystkim posiadającym wątpliwości – gorąco polecam!

Urządzenia marki Koogeek do testów dostarczył dystrybutor, firma iShack

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • wykonanie
  • szybka instalacja i parowanie
  • aplikacja dostarczona przez producenta
  • tworzenie scen
  • miernik zużycia prądu
  • uczciwa cena

Wady

  • troszkę spore gabaryty
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *