Kamera do monitoringu domu z Apple HomeKit od D-Link. Poznajcie OMNA 180 CAM HD
Kamera do monitoringu domu z Apple HomeKit od D-Link. Poznajcie OMNA 180 CAM HD

Kamera do monitoringu domu z Apple HomeKit od D-Link. Poznajcie OMNA 180 CAM HD

0

Firma Apple dumnie rozwija swoją usługę inteligentnego domu. Do dnia dzisiejszego powstało wiele urządzeń i akcesoriów zgodnych z Apple HomeKit i sterowanych za pomocą aplikacji „Dom”. Usługę jako jedną z niewielu możemy nazywać dobrze rozwiniętą, ze względu na łatwość obsługi , możliwości i ilość wspieranych urządzeń. Jeden z elementów wchodzących w skład Apple HomeKit jest kamera – D-Link Omna 180 Cam HD, stworzona do monitoringu domowego przez sieć IP.

Kamera od firmy D-Link wsparta technologią Apple HomeKit posiada obiektyw szerokokątny o 180-stopniowym polu widzenia, nagrywający w rozdzielczości Full HD. Sprzęt posiada diody LED emitujące podczerwień, dzięki czemu kamera w całkowicie ciemnych pomieszczeniach spisuje się genialnie.

Wykonanie stoi na najwyższym poziomie, kamera jest prawie w całości aluminiowa i daje poczucie solidności. Urządzenie na dolnej części posiada slot na kartę SD .

Omówienie i przemyślenia

Pierwsza styczność z kamerką była naprawdę udana, jest to zarówno pierwsza urządzenie w moim domu wspierające AppleHomeKit, ale też i pierwsza kamerka, którą posiadałem do testów. Urządzenie w moim domu obserwowało pierwsze pomieszczenie, które łączy się z przedpokojem i stwarzało ono dzięki kamerce zagrożenie dla włamywacza.

Urządzenie działało z włączoną opcją wykrywania ruchu, które spisuje się bardzo dokładnie. Podgląd kamerki posiadamy zarówno stacjonarnie z aplikacji „dom” i „Omna” za pomocą sieci wi-fi, oraz bezprzewodowo za pomocą jakiejkolwiek innej sieci po wcześniejszym zarejestrowaniu sprzętu na naszym koncie Omna.

Kamera od firmy D-Link rewelacyjnie spisuje się w ciemnych pomieszczeniach, gdzie rejestruje oszałamiająco dobrą jakość, której szczerze się nie spodziewałem. Jedną z ciekawszych możliwości omawianego sprzętu to wbudowane mikrofon i głośnik, które umożliwiają kontakt z włamywaczem lub domownikiem. Jakość zarówno mikrofonu i głośnika to najwyższa liga, nie ma do czego się przyczepić.

Minusem, który zauważyłem po kilkudniowym obyciu z kamerą był jakikolwiek brak zasilania wewnętrznego(baterie, akumulator), dlatego też złodziej, który zobaczy urządzenie może je odłączyć i zabrać ze sobą zarówno je, jak i nasze nagranie z potencjalnym włamaniem.

Instalacja i aplikacje

Instalacja polega na zeskanowaniu w aplikacji „Dom” kodu, który znajduje się na opakowaniu i samym sprzęcie.

Dostajemy od razu dostęp do kamery, i możliwość jej niewielkiej konfiguracji, więcej opcji znajdziemy w dodatkowej aplikacji producenta o nazwie „Omna”, w której możemy zarówno uzyskać podgląd na żywo z kamery, odtworzyć zapis z karty SD, oraz pozmieniać parę istotnych drobiazgów, takie jak zablokować miejsca, w których wykrywanie ruchu ma być zablokowane.

Wrażenia z testów OMNA 180 CAM HD?

Podsumowując samo Apple HomeKit, które jest umysłem całego inteligentnego domu, to w moich odczuciach jest to ciekawe rozwiązanie, które pozwoli zabezpieczyć i lepiej zintegrować się z naszym miejscem zamieszkania.

Czytelne i proste w obsłudze, gdzie każda opcja jest na wyciągnięcie ręki – to właśnie przyszłość pisana przez Apple. Kamera  D-Link Omna 180 Cam HD to cholernie dobre urządzenie, które z czystym sumieniem chciałbym w swoim domu.

Mimo, iż posiada parę wad, to jest to urządzenie, które zmieniło moje nastawienie do „inteligentnego domu”.

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • jakość rewelacyjna zarówno w dzień i w noc
  • obiektyw szerokokątny o 180-stopniowym polu widzenia
  • znikome opóźnienie
  • płynność transmisji
  • technologia Apple HomeKit
  • dodatkowa aplikacja dostarczona przez producenta
  • jakość mikrofonu i głośnika
  • długość przewodu

Wady

  • nagrywanie tylko na kartę pamięci
  • brak innego zasilania, oprócz sieciowego z gniazdka
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *