Gerda Tedee – wrażenia po kilku miesiącach użytkowania smart zamka i podsumowanie najciekawszych funkcji!

Gerda Tedee – wrażenia po kilku miesiącach użytkowania smart zamka i podsumowanie najciekawszych funkcji!

Gerda Tedee – wrażenia po kilku miesiącach użytkowania smart zamka i podsumowanie najciekawszych funkcji!

0

Smart zamki – urządzenia, które na rynku nie są nowością, jednak dopiero teraz dużo osób zaczęło się nimi interesować. Dobrze wiem po sobie, że początkowo temat inteligentnych zamków był dla mnie obcy, ponieważ nie uważałem, że tego typu urządzenie jest mi do czegokolwiek potrzebne. Do tego początkowa cena takowych urządzeń znacząco odstraszała od zainteresowania się tym tematem, a już tym bardziej nabycia takowego “gadżetu” drogą kupna.

Właśnie – “gadżet”, wiele osób właśnie w ten sposób nazwie ten produkt, jednak jest to bardzo nietrafne stwierdzenie, ponieważ smart zamki są czymś znacznie więcej, niż kolejną zabawką, na którą wydaliśmy pieniądze w tajemnicy przed żoną. Jestem użytkownikiem smart zamka Gerda Tedee od ponad pół roku – ten czas sprawił, że poznałem to urządzenie od każdej strony.

Czas ten uświadomił mnie, że montaż takiego zamka był strzałem w dziesiątke, ponieważ znacząco usprawniło to wykonywanie czynności życia codziennego. Tyle razy, ile wcześniej (w momencie posiadania tradycyjnego zamka) zapomniałem kluczy do domu, sprawiło, że od pół roku ten temat można uznać za zamknięty. Klucze przeszły do lamusa, wystarczy smartfon, lub zegarek, czyli urządzenia, dzięki którym jestem w stanie dostać się do swojego domu. Tak jak kluczy można było zapomnieć, tak telefon każdy z nas ma przy sobie.

Pandemia, czyli czas, kiedy jeszcze bardziej doceniłem posiadanie zamka Gerda Tedee

Pandemia wybuchła całkowicie niespodziewanie, nikt jeszcze ponad rok temu nie spodziewałby się, że dojdzie do sytuacji rodem z filmów science-fiction. Koniec końców, większość z nas przeszła na pracę i naukę zdalną. Tym samym jesteśmy w domu znacznie częściej, niż bywało to kiedyś. Ja osobiście pracuje jednak w firmie, która w czasie pandemii funkcjonowała, można rzec, że “normalnie” z zachowaniem standardów dotyczących higieny itp. To sprawiło, że w domu nie spędzałem tyle czasu, co inni będący na pracy zdalnej.

Tym samym, czuje się znacznie pewniej posiadając stały dostęp do podglądu, kto i kiedy otwierał drzwi w moim domu, oraz czy drzwi są napewno dokładnie zamknięte. Niepożądane osoby tylko czekają, jak takie osoby, jak ja, pojadą jak codzień do pracy, gdy oni będą mogli w spokoju dostać się do domu i wziąć co im wpadnie w ręce. Oczywiście, jest to tylko jeden z wielu możliwych scenariuszy, jednak spokój psychiczny, jest czymś nieocenionym, a wiedza o tym, że drzwi są napewno zamknięte i nikt ich nie otwierał, jest uspokajająca.

Zdalne otwieranie drzwi – genialne w swojej prostocie i użyteczności

Myślę, że warto w tym podpunkcie podać kilka przykładów, które potwierdzą tylko, jak użytecznym produktem jest smart zamek. Niejednokrotnie miałem sytuację, gdy potrzebowałem wpuścić kogoś na chwilę do domu, aby najzwyczajniej w świecie coś dana osoba zabrała. Bez smart zamka sprawa była znacznie bardziej utrudniona, ponieważ w domu ktoś musiał być, aby można się było dostać od środa, lub trzeba było pożyczać kluczę – gorzej jak nie miało się wolnego kompletu kluczy do wszystkich zaryglowanych zamków.

I właśnie tutaj pojawia się Gerda Tedee, dzięki której możemy poprzez aplikację na smartfonie otworzyć zdalnie drzwi, a następnie je zamknąć. Sprawa banalnie prosta, którą doceni się dopiero w momencie, gdy faktycznie będzie potrzeba zdalnego otwarcia drzwi do mieszkania. W aplikacji “Tedee” na smartfony, mamy oczywiście podgląd całej historii “interakcji” z zamkiem, z wyszczególnieniem, kiedy drzwi były otwieranie i zamykane, lub też niedomknięte.

Auto-otwieranie to funkcja, która wciąż wywiera na mnie ogromne wrażenie!

Funkcja “auto-otwieranie”, która jest wspierana przez zamek Gerda Tedee to niewątpliwie jedna z najlepszych rzeczy, jaką można ustawić w swoim smart home. Przydatna w mieszkaniach, gdy mamy obie ręce zajęte, a nasz telefon jest w kieszeni. Wystarczy, że zbliżymy się do drzwi, a one automatycznie się otworzą. Możemy również ustawić automatyczne odciągnięcie zapadki, co spowoduje, że drzwi same się uchylą.

W moim przypadku, gdy mieszam w domu, sytuacja jest również o tyle ciekawa, że w momencie podjazdu pod zewnętrzną bramę posesji, zamek automatycznie wykrywa, że zbliżam się do drzwi i przygotowuje się na automatyczne otwarcie zamka, a tym samym i drzwi. Przez okres pół roku, gdy posiadam Gerda Tedee, miałem jedynie kilka sytuacji, że musiałem poczekać dłuższą chwilę, aby zamek automatycznie się otworzył, gdy już czekałem pod drzwiami – pomijając te kilka sytuacji, funkcja automatycznego otwierania nie zawiodła mnie.

Podsumowanie kilkumiesięcznej przygody z Gerda Tedee

Jeśli jeszcze nie czytaliście recenzji, znajdującej się pod tym linkiem, to gorąco Was do niej zapraszam, aby poznać o wiele bardziej szczegółowo wszystkie funkcje, które oferuje smart zamek Gerda Tedee. Przyznam się szczerze, że gdyby nie propozycja przetestowania zamka, dalej uważałbym, że jest to tylko zbędny gadżet. W praktyce jednak, jest to niewątpliwie znacznie więcej, niż kolejna zbędna rzecz, którą kupujemy, aby tylko kupić.

Gerda Tedee to ogromne usprawnienie codziennego funkcjonowania i udoskonalenie naszego mieszkania, bądź domu. Samo urządzenie ma także więcej zastosowań, niż tylko użytkowanie go jako alternatywa dla tradycyjnego zamka – idealnie sprawdzi się także, jako zamek do lokali pod wynajem, o czym pisałem w artykule znajdującym się pod tym linkiem. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem smart zamka, który będzie wisienką na torcie w waszym systemie smart home, to niewątpliwie propozycja naszego rodzimego producenta, jest nie lada gratką!

Gerda Tedee – wrażenia po kilku miesiącach użytkowania smart zamka i podsumowanie najciekawszych funkcji!

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!