Inteligentny zamek Gerda Tedee w najmie okazjonalnym – jak skonfigurować, aby moc zdalnie otwierać drzwi?
Inteligentny zamek Gerda Tedee w najmie okazjonalnym – jak skonfigurować, aby moc zdalnie otwierać drzwi?

Inteligentny zamek Gerda Tedee w najmie okazjonalnym – jak skonfigurować, aby moc zdalnie otwierać drzwi?

0

Inteligentne zamki to fenomen na rynku urządzeń typu smart home. Te niepozorne na pierwszy rzut oka i niczym niewyróżniające się produkty, przy bliższym poznaniu uświadamiają nas, że drzemie w nich ogromny potencjał, który świadomy użytkownik może wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest wynajem mieszkań, pomieszczeń i wszelakiej maści lokali, a w szczególności najem okazjonalny.

Inteligentny zamek Gerda Tedee

Od ponad dwóch miesięcy mam przyjemność obcować z inteligentnym zamkiem do drzwi Tedee, który jest naszym polskim wyrobem, wyprodukowanym przez znaną z wysokiej klasy produktów zabezpieczających, czyli firmę Gerda. Jeśli jesteście zainteresowani pełną recenzją Gerda Tedee to gorąco zapraszam do zapoznania się z nią bliżej, ponieważ owy zamek zaskakuje na każdym kroku. Dziś jednak chciałby się skupić na opisaniu użyteczności zamka Gerda Tedee w najmie okazjonalnym.

Inteligentny zamek Gerda Tedee

Można rzec, że rynek nieruchomości to żyła złota. Ludzie od zawsze lubili podróżować (pomijając oczywiście ostatnie sytuacje związane z pandemią), wiele osób podróżuje po świecie także w celach biznesowych, a w tym przypadku taki nocleg najczęściej zamyka się w jednej dobie hotelowej. Sam niejednokrotnie wyjeżdżałem spontanicznie do innego miasta, szukając przy tym na szybko jakiegokolwiek noclegu, aby gdziekolwiek przenocować.

zamek Gerda Tedee

Od strony podróżującego sprawa jest prosta, co innego, gdy jesteśmy osobą wynajmującą – w tym wypadku musimy udostępnić fizycznie najemcy klucze. Nie zawsze jest to takie proste, a w szczególności, gdy posiadamy więcej niż jeden lokal, które na dodatek usytuowane są w różnych częściach polski lub świata. Właśnie do takich celów możemy wykorzystać inteligentny zamek Gerda Tedee, dzięki któremu możemy zdalnie otwierać drzwi, a także zdalnie udostępnia dostęp do drzwi naszego wynajmowanego lokum.

zamek Gerda Tedee

Cała operacja wykonywana jest poprzez aplikację „Tedee”, którą pobierzemy ze sklepu AppStore lub Google Play. To przy jej pomocy możemy zarządzać zamkami, które przypiszemy do naszego konta. Będąc administratorem konta, albo inaczej mówiąc samego zamka, tak możemy przydzielać i rozdysponowywać innym osobom uprawnienia, a także zapraszać ich do aplikacji.

Inteligentny zamek Gerda Tedee recenzja

Jak skonfigurować zamek pod wynajem?

Firma Gerda tworząc swój autorki zamek zadbała, aby aplikacja sterująca była niezwykle wygodna, minimalistyczna i przede wszystkim intuicyjna w obsłudze. Czynność zapraszania danej osoby do aplikacji rozpoczynamy od wejścia w zakładkę „Udostępniono”, w której ujrzymy wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek prawa do obsługi zamka Gerda Tedee.

Będąc w wybranym przez nas okienku podmenu, chcąc dodać kolejną osobę do aplikacji, musimy nacisnąć znajdujący się w prawy górnym rogu „plusik”.

 

Kolejnym krokiem w celu udzielenia dostępu, jest kliknięcie „Kogo zaprosić”, a następnie musimy podać mail osoby, której chcemy nadać uprawnienia. Osoba przez nas zaproszona musi przyjąć nasze zaproszenie poprzez kliknięcie w link, pobranie aplikacji, a także musi założyć konto – cała operacja pierwszej rejestracji trwa maksymalnie dwie minuty.

Następnie określamy poziom dostępu. Do wyboru mamy dwie opcję – pierwsza z nich to Gość, druga to Admin. Nadając danej osobie miano „Gościa”, ograniczamy mu dostęp do kluczowych funkcji konfiguracyjnych i administracyjnych. Jeśli chcemy komuś nadawać tylko tymczasowy dostęp, to właśnie tą opcję musimy zastosować.

Idąc dalej docieramy do wyboru tzw. „Typu dostępu”. To najważniejsze miejsce całej układanki, ponieważ to właśnie w tym podmenu wybieramy czy udzielony dostęp ma być stały, tymczasowy (z dokładnym określeniem terminu, w którym dostęp się rozpoczyna (oczywiście wraz z określeniem konkretnej godziny), a także z dokładnym określeniem terminu jego zakończenia (również z podaniem godziny)). Ostatnią opcją, którą możemy zastosować jest typ dostępu kryjący się pod opcją „Własny„. To nic innego, jak rozwinięcie poprzedniej opcji, jednak z opcją wyboru poszczególnych dni, godzin, a także z możliwością włączenia ograniczenia czasowego w danym terminie.

5/5 - (6)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *