Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Aplikacja Virtualo do czytania e-booków na iPhona już dostępna!
Aplikacja Virtualo do czytania e-booków na iPhona już dostępna!

Aplikacja Virtualo do czytania e-booków na iPhona już dostępna!

0

W połowie kwietnia 2011 oficjalną premierę miała aplikacja Virtualo na iPada. 5 maja udostępniona została aplikacja na iPhona oraz iPod Touch. Aplikacje na urządzenia mobilne i tablety cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przez pierwsze dwa tygodnie od oficjalnej premiery aplikacja Virtualo na iPada została pobrana z App Store ponad półtora tysiąca razy. Polski rynek smartphonów szacowany jest na kilka milionów urządzeń, w tym liczbę iPhonów szacuję się na 200 – 300 tysięcy sztuk. Znacznie mniejszy, ale rozwijający się równie dynamicznie, jest jeszcze rynek tabletów – liczbę iPadów w Polsce szacuje się na 15 – 30 tysięcy sztuk.

Aplikacja Virtualo na iPhona umożliwia dostęp do największej polskojęzycznej bazy e-booków zawierającej prawie 8 000 produktów, w tym nowości wydawniczych i bestsellerów 90 wydawnictw. Jest to obecnie największa baza e-contentu w Polsce.  Aplikacja umożliwia czytanie e-booków w formatach PDF i EPUB w języku polskim, zarówno niezabezpieczonych, jak również zawierających zabezpieczenie Adobe DRM.  Aplikacja Virtualo na iPhona jest bezpłatna i podobnie jak aplikacja na iPada zawiera pakiet startowy 8 klasycznych tytułów do poczytania.

Aplikacja na iPhona jest prawie identyczna jak aplikacja na iPada. Jedyną różnicą jest brak możliwości przejścia do księgarni Virtualo z poziomu aplikacji. ?Obecnie nasza witryna nie ma wersji mobilnej, ponieważ wiemy, że Użytkownicy nie lubią tracić transferu na wgrywanie całych stron internetowych? – tłumaczy Prezes Virtualo Robert Rybski. Jest jednak dobra wiadomość – Virtualo zapowiada dodanie, zarówno do aplikacji na iPhona, jak i iPada, sklepu z e-bookami, który umożliwi szybkie i wygodne zakupy. Powstaje również nowa wersja księgarni Virtualo, która będzie posiadać wersję mobilną.

Aplikacja w iTunes: http://itunes.apple.com/us/app/virtualo-for-iphone/id434821607?mt=8&ls=1

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.