Czy to AirPods Pro? Recenzja BOROFONE BE38 TWS za 189 PLN
Czy to AirPods Pro? Recenzja BOROFONE BE38 TWS za 189 PLN

Czy to AirPods Pro? Recenzja BOROFONE BE38 TWS za 189 PLN

0

Chyba niemal każdy dobrze sprzedający się produkt na tym świecie ma swój chiński odpowiednik, tak mocno inspirowany oryginałem, że często bardzo trudno jest go odróżnić. Tak jest w przypadku zestawu BOROFONE BE38 TWS, który jest – powiedzmy to wprost – podróbką słuchawek APPLE, które są wykrywane przez telefon jako AirPods Pro i oferują wszystkie ich funkcje, poza aktywnym tłumieniem.

Pierwszymi Apple AirPods nie byłem szczególnie zadowolony, choć to mój jedyny sprzęt Apple, który mimo używania sprzedałem w cenie wyższej, niż sam za nie zapłaciłem w sklepie Apple, a sprzedałem je w drodze licytacji. Jednak dopiero AirPods Pro okazały się dla mnie zestawem kompletnym, wartym zainteresowania i w końcu użytecznym. Do tego stopnia, że już na stałe zastąpiły Bang & Olufsen E8, do tej pory moje ulubione słuchawki mobilne.

Nie z powodu dźwięku, ale z racji zdecydowanie lepszego ANC oraz sprawnie działającego przełączania się pomiędzy urządzeniami i bardzo dobrej pracy w roli zestawu do rozmów. Nie, AirPods Pro absolutnie nie są bez wad i wcale nie chodzi o ich wziętą z kosmosu cenę. Okazuje się jednak, iż wcale nie trzeba wydawać niemal 1200 złotych w sklepie Apple, aby mieć AirPods Pro z ładowaniem indukcyjnym, wykrywaniem stanu naładowania etui i każdej z słuchawek oraz całkiem niezłego dźwięku. Wystarczy 200 złotych, bo właśnie tyle należy zapłacić za zestaw BOROFONE BE38 TWS – niemal idealną imitację AirPods Pro od Apple.

Za mniej, dostajesz więcej? 

W zestawie sprzedażowym dostajemy wszystko czego potrzebujemy, a nawet więcej. Producent poza słuchawkami w etui, dołączył również przewodu Lightening (tak, taki sam jak Apple), ale również komplet wymiennych gumek oraz… gumowe etui dla AirPods Pro. Takiego zestawu mogą pozazdrościć Klienci Apple.

Na pierwszy rzut oka trudno odróżnić oryginalny zestaw Apple od imitacji. Jest to tym bardziej niebezpieczne, że po połączeniu słuchawek z telefonem (tak, łączy się je w ten sam sposób, czyli za pomocą przycisku na etui), przedstawiają się one tak, jak oryginalny produkt Apple, a więc AirPods Pro.

Co więcej, po otwarciu etui i zbliżeniu go do iPhone’a, na ekranie pojawia się pop-up z informacją o stanie naładowania wszystkich trzech elementów, dokładnie w taki sam sposób, jak to się ma w przypadku oryginalnych słuchawek.

Tym bardziej chcąc kupić zestaw z drugiej ręki, uważajcie, aby ktoś czasem nie zrobił was w konia.

Jakoś wykonania 

Póki nie weźmiemy do drugiej ręki oryginalnego zestawu, w zasadzie trudno się do czegoś przyczepić.

Klapka etui działa równie kiepsko, co klapka w oryginale. Kolor jest równie biały, przycisk parowania, a nawet dioda LED informująca o naładowaniu czy zawias także wyglądają bliźniaczo.

Mało tego, etui ładuje się indukcyjnie. Czuć natomiast, że oryginalny zestaw ma większą masę niż imitacja. Zapewne wbudowany w etui akumulator w przypadku BOROFONE jest po prostu mniejszy. Tyle jeżeli chodzi o etui.

W przypadku słuchawek, również jest nieźle, choć tu kilka drobiazgów rzuca się w oczy. Przede wszystkim gumki są zupełnie inne. Ani gorsze, ani lepsza.

Po lewej stronie znajduje się imitacja słuchawek Apple. Po prawej oryginalna słuchawka APPLE AirPods Pro

Po prostu inne. Słuchawki BOROFONE dobrze leżą w uchu, nie wypadają podczas chodzenia, jednak podobnie jak w przypadku oryginałów wysuwają się z kanału podczas używania i jedzenia w tym samym czasie.

Zmieniona jest zupełnie kwestia sterowania. Słuchawkami sterujemy przez dotykanie/stukanie w słuchawek. Tak, jak obsługuje się starsze modele Apple AirPods.

Zdecydowanie wolę jednak obsługę z oryginalnych Apple AirPods Pro, czyli ściskanie pałeczki. Chodzi o to, że podczas jedzenia czy nawet podczas biegania co jakiś czas mimo wszystko muszę dociskać słuchawki do ucha, bo mam wrażenie, że się wysuwają z kanału ucha.

Po lewej imitacja. Po prawej oryginał.

Dociskając imitację słuchawek pauzujemy odtwarzanie. Oczywiście po prostu trzeba zmienić nawet dociskania i dociskać chwytając je nieco inaczej.

Pozostając jeszcze przy obsłudze, odtwarzanie uruchamiamy i pauzujemy dotykając raz lewą lub prawą słuchawkę. Kolejny utwór przełączymy dotykając prawą słuchawkę 3 razy, chcąc cofnąć, robimy to samo, ale z lewą słuchawką.

Jeżeli chcemy aktywować Siri, musimy przytrzymać palec na słuchawce lewej lub prawej. Natomiast po wyjęciu słuchawki z ucha podczas odtwarzania powoduje zatrzymanie odtwarzanie, a ponowne jej wsadzenie je uruchamia.

Dźwięk w BOROFONE BE38 TWS

To co najczęściej leży w przypadku takich imitacji, to dźwięk. Tutaj BOROFONE zaskakują i to pozytywnie. W sumie nie ma się czemu dziwić. Za zestaw BOROFONE odpowiada marka TWS, znana z imitacji innych zestawów Apple, które zresztą w wielu wypadkach otrzymały bardzo dobre opinie wśród recenzentów.

Dźwięk jest bardzo dynamiczny, jak przy tak niewielkiej konstrukcji zaskakują dolne baterie, którą są mocne i przyjemne dla ucha. Nieco gorzej jest z górnymi rejestrami, które trochę giną, jednak muszę jeszcze przy tym posiedzieć i spróbować ręcznie pobawić się korektorem.

Po lewej imitacja. Po prawej oryginał.

Zaskakuje bardzo szeroka scena i szczegółowość. Pamiętajmy, że jest to zestaw za 200 złotych, bezprzewodowy z etui typu powerbank, dodatkowo ładowane indukcyjnie. Wierzyć się nie chce, że kosztuje tak niewiele.

Podsumowując o BOROFONE BE38 TWS

Generalnie nie jestem fanem podróbek, zdaje sobie jednak sprawę, że niewiele osób zwróciłoby uwagę na jakieś tam chińskie słuchawki z etui, gdyby nie rozpoznawalne wzornictwo AirPods Pro. Spróbujmy jednak spojrzeć na ten zestaw jak na słuchawki, a nie imitację. Trzeba uczciwie przyznać, że za niewielką kwotę otrzymujemy bardzo przyjemnie brzmiący i funkcjonalny zestaw, dostępny w niewielkiej kwocie, który dodatkowo posiada praktyczne etui.

Etui od moich oryginalnych słuchawek po kilku miesiącach użytkownika wygląda fatalnie. Jest całe porysowane i posiada spękania. Gdy je kupowałem, nie wiedziałem, że jest tak kiepskiej jakości. Gdyby wiedział, zapewne takie etui bym do nich kupił. Tutaj dostajemy je w zestawie. Same słuchawki jak wspominałem zaskakują dźwiękiem.

Przy tym pułapie cenowym zupełnie się tego nie spodziewałem, a nie należy zapomnieć o tych wszystkich funkcjach dodatkowych, jak wykrywanie wyjęcia z ucha, wyświetlanie stanu naładowania po zbliżeniu do telefonu, komunikacji po Bluetooth 5.0, ładowaniu indukcyjnym itd. Jak dla super oferta.

Zestaw BOROFONE BE38 TWS do recenzji otrzymaliśmy od sklepu TopBuy.eu gdzie można je kupić za 189 PLN

4.1/5 - (35)
ZaletyWady

Zalety

  • Atrakcyjna cena zakupu
  • Ładują się indukcyjnie
  • Etui z wbudowanym powerbankiem
  • Wykrywają, gdy wyjmiemy je z uszu
  • Wskazują naładowanie w postaci okienka na ekranie, po otwarciu etui
  • Praktyczne etui w zestawie

Wady

  • Brak aktywnego tłumienia
  • Wolę sterowanie z oryginalnych Pro
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *