70 milionów ekranów OLED od Samsunga dla iPhone 8

70 milionów ekranów OLED od Samsunga dla iPhone 8

0

Jak co roku nowe modele iPhone’a, w tym flagowej odsłony smartfona, zostaną zaprezentowane przez Apple we wrześniu. Tym razem jednak do oferty ma trafić urządzenie dość mocno zmienione wizualnie i naszpikowane nowymi rozwiązaniami. Apple chce w ten sposób uczcić przypadający w tym roku jubileusz 10 lat istnienia iPhone’a na rynku.

Wiele doniesień publikowanych w sieci sugeruje, że nowy model smartfona zostanie wyposażony w ekran typu OLED zagięty po bokach, w który zostanie zaimplementowany przycisk Home oraz czytnik linii papilarnych. Dodatkowym zabezpieczeniem ma być między innymi skaner tęczówki oka. Urządzenie ma też wspierać rozwiązania dotyczące technologii rozszerzonej rzeczywistości i ma być to najdroższy smartfon w historii firmy.

Kolejne doniesienia sugerują, że masowa produkcja iPhone’a 8 ma rozpocząć się już w lipcu, a japoński serwis Nikkei informuje powołując się na sprawdzone źródła, że aż 70 milionów ekranów typu OLED dostarczy firma Samsung Display. Będzie ona jedynym producentem matryc do jabłkowego smartfona z wyższej półki. Samsung Display wygrało bitwę o kontrakt między innymi markami Sharp oraz JDI. Redaktorzy japońskiego serwisu są zdania, że Samsung do końca roku dostarczy 95 milionów ekranów OLED, a ilość ta ma zaspokoić popyt na iPhone’a 8. W najbliższych latach liczba komponentów ma wynieśćķ nawet 160 milionów sztuk.

Źródło: Nikkei

 

70 milionów ekranów OLED od Samsunga dla iPhone 8

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *