Home Artykuły Fliqlo – kultowy zegar na iUrządzeniach – poradnik jak upiększyć Maka
Fliqlo – kultowy zegar na iUrządzeniach – poradnik jak upiększyć Maka

Fliqlo – kultowy zegar na iUrządzeniach – poradnik jak upiększyć Maka

0

Dodatek, o którym poniżej mowa nie jest nowym tworem na rynku. Drobna aplikacja jednak mimo upływu lat wciąż zachwyca i ma wiernych fanów. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę z faktu, że spora część osób użytkujących sprzęt od Apple usłyszy o niej po raz pierwszy. Fliqlo – jednym nazwa ta mówi wiele, innym kompletnie nic.

Wygaszacze ekranu dla systemu macOS są poszukiwane od zawsze. Jedni szukają oryginalności, inni estetyki, a jeszcze inni połączenia dwóch pierwszych cech z funkcjonalnością. Jakby tego było mało jest w czym przebierać. Mam na myśli zarówno twory niezależne jak i twórców publikujących swoje godziny pracy kodowania finiszujące produktem w Mac App Store. Jest jednak pewien soft, który lata istnieje na rynku i ma się na nim dobrze.

Mowa o wygaszaczu Fliqlo, który do złudzenia imituje elektroniczny zegar z przeskakującymi cyframi. Jest tak popularny, że udostępniono go na różne platformy systemowe. Fliqlo w przypadku wersji desktopowej oferowany jest jako wygaszacz ekranu, zaś odsłona dla systemu iOS, to drobna aplikacja. Ja jednak chciałbym skupić się na tym pierwszym wariancie.

Program po pobraniu ze strony dewelopera i kliknięciu w jego ikonę dwa razy instaluje się w Ustawieniach Ogólnych systemu macOS w sekcji Wygaszacz i Biurko oraz zakładce Wygaszacze. Do rąk użytkownika oddano drobne opcje personalizacji pozwalające dobrać wielkość cyfr zegara wyświetlanych na ekranie komputera oraz format daty: 12 lub 24 godzinny.

W opcjach systemowych zaś możemy zdefiniować po jakim czasie lub po jakiej reakcji (np. zjechanie kursora w prawy, dolny róg ekranu) ma uaktywnić się wygaszacz i czy jego dezaktywacja ma wymagać podania hasła administratora.

Efektem jest wspaniale wyglądający zegar. Miłego użytkowania.

 

Fliqlo – kultowy zegar na iUrządzeniach – poradnik jak upiększyć Maka

5/5 - (1 vote)
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *