Jak uruchomić tryb Night Shift w macOS Sierra

Jak uruchomić tryb Night Shift w macOS Sierra

0

Jedną z ciekawszych nowości jakie Apple udostępniło do użytku wraz z testową aktualizacją systemu macOS Sierra do wersji 10.12.4 jest wbudowany w nią tryb Night Shift. Funkcja ta znana jest już dobrze użytkownikom dotykowych urządzeń od Apple kompatybilnych z systemem iOS 10.

Night Shift w iOS oraz macOS, to pełniąca tą samą funkcjonalność opcja. Dba ona o wzrok użytkownika dostosowując temperaturę barw wyświetlanych na ekranie urządzenia do aktualnej pory dnia. Zabieg ten eliminuje szkodliwe działanie światła niebieskiego emitowanego przez wyświetlacz w godzinach wieczornych oraz w warunkach słabego oświetlenia naturalnego.

Mimo, iż system macOS Sierra 10.12.4 wciąż znajduje się w fazie testów, a oficjalna wersja zostanie udostępniona przez Apple zapewne za kilka tygodni, to jednak już teraz postanowiłem przybliżyć Wam nową funkcję.

Trybem Night Shift można zarządzać z poziomu systemowego Centrum Powiadomień. To właśnie tam znajduje się dedykowany jemu przełącznik, zaraz obok trybu „Nie przeszkadzać”.

Night Shift podobnie jak wersja dla platformy iOS posiada jednak ustawienia., którymi możemy personalizować funkcję. Znajdują się one w systemowych Ustawieniach w zakładce Monitory. To właśnie tam ulokowano sekcję Night Shift. Po jej wybraniu można dedykowanym suwakiem zmieniać zakres temperatury barw eliminujących światło niebieskie, a także ustalić harmonogram aktywowania funkcji.

Apple do wyboru użytkownika oddało trzy opcje: automatyczne uruchamianie od zachodu do wschodu słońca, ręczne włączanie z opcją automatycznego wyłączania o wschodzie słońca oraz pełne, ręczne zarządzenie.

W przypadku tej ostatniej opcji użytkownik sam może narzucić zakres godzin, w których samoczynnie włączy się funkcja lub wyłączyć ją w ustawieniach całkowicie i sterować nią w dowolnym momencie z poziomu Centrum Powiadomień.

Warto napisać, że bez względu na wybraną opcję w ustawieniach w każdej chwili można włączyć i wyłączyć tryb Night Shift w Centrum Powiadomień. Użytkownicy, którzy nie posiadają urządzeń kompatybilnych z macOS Sierra mogą też skorzystać z aplikacji f.lux działającej w podobny sposób.

 

Jak uruchomić tryb Night Shift w macOS Sierra

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *