iOS 10.3 i tryb małej klawiatury

iOS 10.3 i tryb małej klawiatury

0

Dwa dni temu do rąk deweloperów trafiła pierwsza beta platformy iOS 10.3 wnosząca nowe funkcjonalności. Jedną i chyba największą z nich jest aplikacja Find My AirPods, czyli program, który zadba o odnalezienie zagubionych lub skradzionych słuchawek bezprzewodowych od Apple.

Jak się okazuje kod udostępnionego niedawno oprogramowania skrywa też pewne ciekawostki. Na jedną z nich natknął się programista Steven Troughton-Smith. Odkrył on bowiem ukryty tryb małej klawiatury dedykowany jabłkowym tabletom. Ma on umożliwić właścicielom iPada pisanie jedną ręką. Całość ma działać na podobnych zasadach co funkcja Picture-in-Picture, co oznacza, że wielkość klawiatury, a także jej położenie na ekranie urządzenia będzie można dowolnie zmieniać.

Niestety na chwilę obecną opcji nie można uruchomić z poziomu ustawień systemu iOS. Do aktywacji więc wymagane jest narzędzie Xcode. Można jednak oczekiwać, że opcja ta zostanie oddana do użytku wraz z którąś aktualizacją mobilnej platformy iOS 10.3.

Co ciekawe jednak funkcja małej klawiatury ma być udostępniona jedynie iPadom o przekątnej ekranu 9,7 cala i mniejszej. Wsparcia dla niej zatem nie ma największy z tabletów, czyli 12,9 cala iPad Pro.

Źródło: 9To5Mac

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *