Zyski Apple App Store ponad dwa razy większe niż Google Play
2

Zyski Apple App Store ponad dwa razy większe niż Google Play

2

AplikacjeChociaż wydawać by się mogło, że Google Play Store coraz mocniej depta po piętach swojemu starszemu koledze od Apple, przynajmniej pod względem ilości dostępnych aplikacji aplikacji, to jak się okazało, iOS App Store cały czas generuje najwyższe zyski.

Co więcej, liczba pobrań płatnych aplikacji jest tak duża, że sklep internetowy Apple przebija app store’a od Google ponad dwa razy!

Podsumowanie przygotowane przez jedną z amerykańskich blogerek, pokazuje, że w pierwszym kwartale bieżącego roku użytkownicy iOS App Store oraz Google Play pobrali praktycznie tyle samo aplikacji – różnica może dotyczyć około kilku ich milionów.

W przypadku wygenerowanych zysków, sytuacja wygląda już całkowicie inaczej. Oczywiście nie wiemy o jakie liczby dokładnie tutaj chodzi, ale zyski Google Play stanowiły w pierwszym kwartale niemalże jedynie 1/3 zysków wygenerowanych przez iOS App Store.

Oceń post

Comment(2)

  1. hmm… Bo na Andku jest wszystko za free? a jak nie można pobrać spoza sklepu, co w App Store jest kretyńskie i ograniczone…

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *