Home Newsy Amazon Appstore zarabia trzykrotnie więcej niż Google Play. App Store od Apple cały czas na prowadzeniu!
Amazon Appstore zarabia trzykrotnie więcej niż Google Play. App Store od Apple cały czas na prowadzeniu!
0

Amazon Appstore zarabia trzykrotnie więcej niż Google Play. App Store od Apple cały czas na prowadzeniu!

0

AppstorePrzeprowadzone niedawno badania pokazują jasno, że Amazon Appstore dla Androida ciągle cieszy się większą popularnością od sklepu Google Play i jest lepszą alternatywą dla developerów. Cały czas niedoścignionym graczem na rynku pozostaje oczywiście App Store od Apple.

Analiza została przeprowadzona w oparciu o wysokość generowanych przychodów – programista będzie w stanie zarobić nawet trzykrotnie więcej w konkurencyjnym sklepie z aplikacjami dla Androida prowadzonym przez Amazon niż w wydawać by się mogło głównym sklepie, a mianowicie Android Market, który przebrandowany został niedawno na Google Play.

Dla jak najjaśniejszego przedstawienia wyników, przychody ze sklepu Apple ustalmy na wartość stu punktów procentowych. W odniesieniu do tego założenia otrzymujemy, że w Amazon Appstore przychody z tego samego oprogramowania wyniosły 89% tych, którymi poszczycić może się sklep od Apple. Co do Google Play to stanowić będą one zaledwie 23%.

Mówiąc prościej – każdy aktywny użytkownik Android Marketu to zysk w wysokości 23 centów, natomiast ten sam user Amazon Appstore to już przychód w wysokości 89 centów. Niezbędne dane do przeprowadzenia tejże analizy zostały zaczerpnięte z trwającego 45 dni okresu obserwacyjnego, w czasie którego powyższe trzy sklepy, odwiedzane były przez kilkanaście milionów unikatowych użytkowników i to tylko jednego dnia!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *