0

System biogazowych ogniw od Apple może zostać uruchomiony już w czerwcu!

0

AppleCentrum informacyjne Apple, znajdujące się w Maiden, w Północnej Karolinie ma być w całości zasilane biogazem. Przedstawiciele firmy ogłosili, że system ogniwa paliwowego zasilany biogazem może być uruchomiony już w czerwcu tego roku, czyli o wiele wcześniej niż przewidywano na początku projektu.

Informacje te z pewnością nie trafiłyby w nasze ręce, gdyby nie fakt, że w środę, Apple złożyło przed Komisją Utylizacji w Północnej Karolinie zgłoszenie regulacyjne, aby dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Cały obiekt zasilany ma być przez 4.8 megawatów energii, którą zapewni od 24 do 200 ogniw. Każdy z nich wyposażony będzie aż w sześć modułów odpowiedzialnych za generowanie mocy.

System ogniw wykorzystuje metan – w tym przypadku, otrzymywany z odpadów zwierzęcych i następnie przetwarzany na elektryczność. Cała instalacja ma być przygotowana przez przedsiębiorstwo Blooom Energy i będzie to największa instalacja systemów ogniw paliwowych, praktycznie w całości zlokalizowana nie wewnątrz, a przed halami i budynkami przemysłowymi.

Pierwsze ogniwa mają pojawić się już w czerwcu, wszystkie prace powinny zostać sfinalizowane natomiast do końca listopada. Apple nie chce mówić otwarcie jaki jest całkowity koszt inwestycji, dane te zostały utajnione.

Taki krok ma z pewnością na celu polepszenie złego obrazu Apple w oczach ekologów oraz zapewnienia właściwego zasilania obiektowi, który odpowiedzialny jest za utrzymanie stabilności i funkcjonowanie iCloud. Żeby tego było mało, zaraz obok biogazowni, Apple konstruuje również potężny, posiadający 20 megawatów panel solarny.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *