Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Zestawienie najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego z App Store!
Zestawienie najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego z App Store!

Zestawienie najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego z App Store!

0

Witam Was bardzo serdecznie w kolejnym zestawieniu aplikacji z App Store. Przed Wami najlepsze programy do nauki języka angielskiego. Zapraszam!

Fiszkoteka

Fiszkoteka to ogromna i niezastąpiona baza wiedzy, a w szczególności, jak zresztą podkreśla to nazwa – fiszek! Są one świetnej jakości, a sam sposób nauki jest niezwykle intuicyjny i pozwala zapamiętać nawet najtrudniejsze sformułowania. Musimy oznaczać czy je znamy czy nie, dzięki czemu aplikacja będzie pamiętać, aby umieścić je w kolejnych turach lub przypomnieć o nich dopiero za kilka dni. Moim zdaniem to naprawdę idealna opcja na naukę języka angielskiego, a jeżeli już o tym mówimy… To nie jedyny, którego możemy się uczyć z tą apką. Pozostałe znajdziecie na zrzutach ekranu, ale cieszy mnie fakt, że mamy wybór pomiędzy brytyjskim lub amerykańskim, co nie zdarza się zbyt często – a jakby nie patrzeć, różnic jest cała masa.

Co dalej? Do wyboru mamy też wiele ciekawych kursów, które trzeba osobno wykupić, jednak są one naprawdę warte swojej ceny. Wersja premium pozwala nam odblokować aż trzy wybrane lekcje, więc jeżeli akurat mieliście zamiar zamawiać jakąkolwiek pomoc naukową o tym zagadnieniu – poczekajcie! Pomoże Wam tu głos lektora, audiokursy czy choćby same przypomnienia, które możemy dostosować pod swoje potrzeby. Fajnie! Polecam Wam program Fiszkoteka z całego serca.

WellSpeak

WellSpeak to apka, która pozwoli Wam polepszyć swoją wymowę. To dosyć ważna kwestia, gdyż nauka tylko po to, aby coś napisać, jest w sumie zbędna. To kontakt z drugim człowiekiem daje najwiecej satysfakcji i namawiam Was do tego, abyście rzucali się „na głęboką wodę” w tej kwestii, gdyż to dzięki rozmowie utrwalicie Wasze umiejętności. Pamiętajcie, że warto uczyć się na błędach, które są nieuniknione! Wracając, do wyboru w WellSpeak jest naprawdę dużo kategorii, a naszym zadaniem jest powtarzać za lektorem, który następnie oceni naszą pracę.

Fajne jest też to, że możemy szybko przejrzeć najpopularniejsze idiomy, a także powtórzyć całą gramatykę, która, nie ukrywajmy, do łatwych nie należy, szczególnie jeżeli mówimy o zagadnieniach zaawansowanych. Cóż, moim zdaniem to idealny sposób na szybką powtórkę, na przykład podczas nudnej podróży czy wolnego wieczoru. To jak, dacie WellSpeak szansę? Jeżeli macie ochotę jeszcze bardziej poprawić swoje umiejętności językowe, zainteresujcie się ostatnim programem z tego zestawienia.

Babbel

Babbel został przeze mnie ostatnio opisany na blogu w mojej pobocznej serii, którą jest „aplikacja tygodnia”, do której zresztą serdecznie Was zapraszam. To jednak zestawienie najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego, więc nie mogło go tu zabraknąć. Dlaczego? Babbel to sposób na pogłębianie wiedzy poprzez gry i zabawy, które są naprawdę ciekawe i wymagają od użytkownika niemałego zaangażowania. Co w niej lubię najbardziej – coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy, jak i nawet Ci najlepsi z najlepszych, którym przyda się mała powtórka.

Wykorzystywane typy ćwiczeń to na przykład czytanie ze zrozumieniem, łączenie przykładów w pary czy nauka poprawnej wymowy. Jest tego naprawdę sporo, więc nudzić się nie będziecie, gwarantuję! Jeżeli pokochacie ten program tak bardzo jak ja, to polecam Wam wykupić wersję premium, która od razu odblokowuje wszystkie kursy. Pomimo tego Babbel, tak samo jak pozostałe aplikacje z tego zestawienia, dostępny jest za darmo w App Store. To już wszystko co przygotowałem. Do zobaczenia niedługo, trzymajcie się ciepło. Pa!

Zestawienie najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego z App Store!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/