Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #51 Aplikacja tygodnia – Babbel. Angielski dla nowicjusza, jak i zawodowca!
#51 Aplikacja tygodnia – Babbel. Angielski dla nowicjusza, jak i zawodowca!

#51 Aplikacja tygodnia – Babbel. Angielski dla nowicjusza, jak i zawodowca!

0

Witam! Przed Wami kolejny odcinek programu z serii pod tytułem „aplikacja tygodnia”. Dzisiaj coś dla miłośników języka angielskiego, ale także dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tym zagadnieniem. Zapraszam i życzę miłych wrażeń!

Babbel – angielski dla nowicjusza, jak i zawodowca!

Babbel to świetna aplikacja dla nowicjuszy, którzy pragną poznać angielski od zupełnych podstaw, czyli słówek w stylu „cześć” i innych zwrotów, które przydadzą się już na samym początku takiej przygody z tym językiem. To jednak nie wszystko – twórca oferuje znacznie więcej tematów, z których ucieszą się nawet najbardziej zaawansowani miłośnicy. Aplikacja zachęca do subskrypcji, która od razu odblokowuje wiele lekcji bez limitów i dziennych powtórek, ale spokojnie – zacznijmy od początku, aby Was z nią zapoznać.

Program już od pierwszego uruchomienia zapewnia nas, że nie musimy znać wszystkich słów. Jest okej, aby czegoś nie rozumieć, bo przecież po to z niego korzystamy. Chcemy się tych rzeczy nauczyć, bo ich nie umiemy – logiczne! Dostępnych jest wiele poziomów trudności i typów ćwiczeń, które możecie bez problemu wyszukać w menu głównym. Od ćwiczeń ustnych, aby udoskonalić swoją wymowę, do tekstowych, aby trenować czytanie ze zrozumieniem. Apka zachęca, abyście nie stresowali się na zapas i przed nią otworzyli, bo właśnie sama pewność siebie jest w nauce języka angielskiego kluczowa. Dużo osób bowiem zna go całkiem nieźle, ale kompletnie nie radzi sobie z mówieniem, bo zjada ich stres, choć prawdopodobnie powiedzieliby wszystko bez większego problemu. Cóż, Babbel podchodzi do tego w ten sposób, aby nauka była przyjemna i zabawna.

Na zrzutach ekranu możecie zobaczyć przykłady ćwiczeń, które wykorzystuje ten oto program. Są one naprawdę ciekawe i niebanalne, choć mogą się Wam takie wydawać na pierwszy rzut oka, jeżeli znacie podstawy angielskiego. Lubię też fajne ciekawostki, które często pojawiają się w aplikacji podczas nauki. Choć jestem nieco bardziej zaawansowany w tym temacie, to i tak lubię coś takiego poczytać, bo wiedzę warto, a nawet trzeba odświeżać, aby nie zapomnieć tych najprostszych elementów, które często są kluczowe.

Warto też monitorować swoje postępy. Pamiętajcie, że regularna nauka jest najważniejsza, gdyż to dzięki niej osiągniecie najlepsze rezultaty. Dziękuję Wam za przeczytanie dzisiejszego epizodu z serii pod tytułem „aplikacja tygodnia”. Trzymajcie się i do zobaczenia już niedługo!

#51 Aplikacja tygodnia – Babbel. Angielski dla nowicjusza, jak i zawodowca!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/