Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Zestawienie darmowych aplikacji-kuracji dla zdrowia psychicznego z App Store
Zestawienie darmowych aplikacji-kuracji dla zdrowia psychicznego z App Store

Zestawienie darmowych aplikacji-kuracji dla zdrowia psychicznego z App Store

0

Hej, hej! Dzisiaj przygotowałem dla Was niecodzienne zestawienie, bo nazwałem to aplikacjami-kuracjami dla zdrowia psychicznego… Oczywiście z przymrużeniem oka. Wszystkie są dostępne za darmo w App Store, więc po przeczytaniu artykułu możecie śmiało się tam udać. Spokojnie, nie uciekną – możecie na chwile się zatrzymać i zrelaksować. Zapraszam do lektury!

Wild Journey

Korzystając z okazji, jako że Wild Journey jest pierwszą aplikacją-kuracją, wspomnę moje słowa z recenzji apki Stoic. „Aplikacje nie są dobrym lekarstwem na ból psychiczny. Mogą być jednak formą pamiętnika, do którego możemy zerkać w celach monitorowania naszych postępów. Zawsze warto zwrócić się o pomoc specjalisty. Pamiętajcie, że Ci ludzie są do Waszej dyspozycji”. Okej, teraz pora na dziką przygodę – i to dosłownie, bo dziać może się dużo. Co uwielbiam w tej aplikacji – nada się zarówno do usypiania, jak i do medytacji czy nawet nauki. Wild Journey to po prostu odtwarzacz muzyki relaksacyjnej z bajerami. Jakimi? Czytajcie dalej.

Aplikacja posiada ogromny zasób dźwięków. Dodatkowo, możemy skorzystać też z tych specjalnych, również darmowych, które zawierają w sobie głos przewodnika – kobiety lub mężczyzny. Niezwykle on relaksuje i sprawia, że możemy poczuć odprężenie i swobodę. Warto robić to codziennie w chociażby kilkuminutowych sesjach. Takie dawki nikomu nie zaszkodziły, a wręcz przeciwnie – mogą pomóc, naprawdę. Szczególnie polecam odtwarzanie tych dźwięków przed snem i podczas medytacji tym osobom, które cierpią na bezsenność. Kto wie, może to recepta-klucz?

Stoic

Osobisty pamiętnik, w którym możemy wypisać wszystko to, co nas gryzie i boli? I to dwa razy dziennie?! Możliwość zerkania na postępy? Cytaty filozofów? To i wiele więcej oferuje Stoic. Tak, jak zresztą nazwałem go na początku tego akapitu – moim zdaniem ta aplikacja to nic innego jak właśnie notatnik, w którym możemy opisać przebieg naszego dnia. Co najważniejsze – jak się podczas niego czujemy. Motywować mogą nas cytaty słynnych filozofów, a także możliwość przeglądania każdego dnia, którego opisaliśmy. To fajna funkcja – warto więc zacząć już teraz.

Możemy też oddychać ze Stoic. Pomyślicie teraz pewnie… Że co? Aplikacja może nauczyć nas poprawnie oddychać – tak, aby zachować zdrowe myślenie i choć na chwile przestać się stresować. Moim zdaniem to świetna opcja i jest dla mnie zbawieniem. To taki zamiennik ćwiczeń oddychania z Apple Watch. Możemy robić to tyle, ile tylko chcemy, jednak chociażby kilka minutek dziennie przyniesie dobre efekty, szczególnie jeżeli jesteście w trudnym dla siebie etapie życia i ciąży na Was ogromny stres. Pamiętajcie, aby zadbać o siebie. A jeżeli o tym już mówimy…

#SelfCare

Wcześniej wspomniałem o dbaniu o siebie. Cóż, nic nie zrobi to lepiej niż aplikacja o dokładnie takiej nazwie. #SelfCare to aplikacja… Bez większego celu. To miejsce dla Was, w którym możecie odpocząć i poczuć się sobą. Możecie się tutaj zrelaksować i wyłączyć przed lub po trudnym dniu.

Do dyspozycji jest ogromna ilość zadań z przedmiotami, które znajdują się w pokoju. To właśnie tam są wszystkie mini-gry. Niektóre z nich to opis dnia, oddychanie (niczym to z wcześniejszej apki) lub motywujące słowa. Możemy poczuć się swobodnie i odpocząć. Sama gra sprawia wrażenie niezwykle delikatnej – taka właśnie jest jej grafika, a w szczególności czcionka. Od początku dostajemy komunikaty, żeby się odprężyć i wyłączyć. Czyż to nie jest świetne?

Cóż, to już wszystko na dzisiaj. Dziękuję Wam za przeczytanie tego zestawienia. Jeżeli Wam się podobało, zapraszam do poprzednich zbiorów aplikacji z App Store. Pamiętajcie, że wszystkie te, które pojawiły się w tym artykule, dostępne są za darmo. Do zobaczenia!

Zestawienie darmowych aplikacji-kuracji dla zdrowia psychicznego z App Store

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/