Home Newsy Jak skutecznie zarządzać subskrypcjami – aplikacja Re Scribe dla iOS
Jak skutecznie zarządzać subskrypcjami – aplikacja Re Scribe dla iOS
0

Jak skutecznie zarządzać subskrypcjami – aplikacja Re Scribe dla iOS

0

Opłacasz wiele subskrypcji i abonamentów? Często korzystasz z różnych okresów próbnych? Skorzystaj z menadżera subskrypcji. Dzięki darmowej aplikacji Re Scribe już nigdy nie zapomnisz anulować niechcianych subskrypcji przed końcem okresu próbnego.

Żyjemy w czasach, gdy wiele usług rozlicza się w postaci abonamentów i subskrypcji. Serwisy VOD, usługi telefoniczne czy też dostęp do aplikacji – ze to wszystko relatywnie niewielkie kwoty obciążają co miesiąc nasze karty płatnicze. Łatwo nad tym stracić kontrolę. Wielu z nas zdarzyło się niejednokrotnie zapłacić za jakąś niechcianą subskrypcję. A to przegapiliśmy koniec okresu próbnego, a to zapomnieliśmy anulować subskrypcji przed okresem wypowiedzenia i trzeba było zapłacić za kolejnym miesiąc. Na szczęście z pomocą przychodzą aplikacje przeznaczone do zarządzania subskrypcjami i abonamentami. Jedną z nich jest darmowa aplikacje Re Scribe. Dzięki Re Scribe łatwo mieć pod kontrolą stałe comiesięczne płatności.

Instalacja aplikacji Re Scribe

Aplikację Re Scribie można pobrać a App Store ze darmo. Z jej użytkowaniem nie wiążą się opłaty. Nie trzeba wykupywać subskrypcji, aplikacja nie wyświetla też reklam. Proces rejestracji w aplikacji jest prosty, możne jej dokonać przy użyciu: zaloguj z Apple, zaloguj z Facebook, zaloguj z Google lub utworzyć konto przy użyciu adresu e-mail. Po zakończonej rejestracji pojawi się ekran główny aplikacji, Dashboard, na którym na początku nie będzie żadnych informacji.

 

Zarządzanie subskrypcjami

Pracę z aplikacją należy zacząć od wprowadzenia posiadanych subskrypcji. Na początek warto przeanalizować nie tylko za co płacimy, ale także czym. Przygotuj karty, którymi opłacasz subskrypcje i abonamenty, i od nich zacznij wprowadzanie danych do aplikacji.

Wprowadzanie metod płatności

Aplikacja Re Scribe obsługuje dowolne metody płatności. Trzy z nich są predefiniowane: karta, PayPal, gotówka. Inne, np. polecenia zapłaty, doliczanie opłaty do rachunku telefonicznego itp. możesz dodać sam.

Aby dodać metodę płatności:

 1. Z poziomu Dashboard kliknij w ikonkę menu widoczną w lewym górnym rogu ekranu.
 2. Z menu wybierz Payment methods
 3. Kliknij w ikonkę + widoczną w prawym dolnym rogu aplikacji

 1. Wybierz typ płatności: karta, PayPal itp.; następnie dodaj opis.
  Pamiętaj, aby w opisie nigdy nie podawać całego numeru karty płatniczej. Kartę łatwo zidentyfikujesz wpisując nazwę wystawcy (banku, itp.) oraz dwie lub trzy ostatnie cyfry numeru karty (np. mBank *290 czy Revolut *435).
 2. Kliknij przycisk Add payment method. Karta będzie widoczna na liście Payment methods. Możesz ją w każdej chwili edytować lub usunąć klikając na symbol ołówka widoczny obok nazw karty.

6. Powtórz operację dla każdej karty, której używasz do opłacania subskrypcji.

 

Wprowadzanie subskrypcji

Teraz przyszła pora na dodanie wszystkich subskrypcji i abonamentów, które opłacasz. Wielu usługodawców i usług zostało już zdefiniowanych w aplikacji, jednak bez problemu możesz dodać też własne. Do listy możesz dopisać też okresy próbne.

Aby dodać subskrypcję:

 1. Z poziomu Dashboard kliknij w ikonkę + widoczną w prawym dolnym rogu ekranu.
 2. Kliknij na kafelek z logo usługi, którą chcesz dodać lub wciśnij przycisk z trzema kropkami widoczny w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz create custom. Jeśli wybrałeś predefiniowaną subskrypcję, pojawi się ekran z opisem usługi. Kliknij Add subscription, by przejść do formularza wprowadzania danych. Jeśli wybrałeś create custom, zostanie od razu przekierowany do formularza.

 1. Wprowadź informacje dotyczące twojej subskrypcji. Zwróć uwagę na następujące pola:

Price – możesz zmienić walutę, w jakiej płacisz subskrypcję; wystarczy, że klikniesz symbol waluty widoczny w kółku, i wybierzesz nową walutę z listy; aplikacja obsługuje także złotówki

Payment method – sposób płatności wybierasz spośród kart, które zdefiniowałeś na początku

Payment period – możesz wybrać, interwał opłacania subskrypcji: tygodniowy, miesięczny, kwartalny, półroczny i roczny lub podać własną częstotliwość wyrażoną w miesiącach lub dniach.

Remind – na ile dni przed odnowieniem subskrypcji aplikacja ma wysłać przypomnienie; do wyboru masz 1, 2 lub 3 dni oraz własną wartość wyrażoną w dniach lub godzinach.

Pamiętaj, że większość subskrypcji możesz anulować minimalnie na 24 godzinny przed jej odnowieniem, więc warto ustawić przypomnienie na 2-3 dni przed, być na spokojnie mógł podjąć decyzję o rezygnacji z usługi.

 1. Po wprowadzeniu danych kliknij przycisk Create subscription.
 2. Wyświetli się podsumowanie subskrypcji. Jeśli czasowo rezygnujesz z subskrypcji, nie musisz jej usuwać z aplikacji. Wystarczy, że klikniesz ikonkę z symbole pauza, widoczną obok nazwy subskrypcji.

Wprowadzone subskrypcje możesz przeglądać na dwa sposoby. Na ekranie Dashboard widoczne jest podsumowanie miesiąca. Wyświetlone są tam subskrypcje do zapłaty w bieżącym miesiącu oraz kwota, jaką już wydałeś. Jeśli chcesz zobaczyć pełną listę subskrypcji, w tym czasowo zawieszonych kliknij w symbol menu i wybierz Subscriptions.

W ustawionym przez ciebie czasie aplikacja będzie ci przypominać o nadchodzących płatnościach. Dzięki temu będziesz miał czas zrezygnować z usług, z których już nie korzystasz lub nie chcesz dalej opłacać.

Pamiętaj, że aplikacja Re Scribe nie służy do płacenia, a wyłącznie do informowania. Usunięcie subskrypcji z aplikacji nie skutkuje anulowaniem jej u usługodawcy.

Jak skutecznie zarządzać subskrypcjami – aplikacja Re Scribe dla iOS