Recenzja X-DORIA DEFENSE TREK – Mocne etui dla AirPods Pro

Recenzja X-DORIA DEFENSE TREK – Mocne etui dla AirPods Pro

Recenzja X-DORIA DEFENSE TREK – Mocne etui dla AirPods Pro

0

Uwielbiam moje AirPodsy Pro. Nie sądziłem, że po zakupie będą to moje najczęściej używane słuchawki, mimo że w swojej kolekcji mam kilka ciekawych i dużo droższych zestawów. AirPodsy mają jednak dwa mankamenty – trudno utrzymać je w czystości i obudowa etui strasznie łatwo się niszczy. Nic więc dziwnego, że tak wielu producentów zdecydowało się zaproponować dla nich odporne etui. DEFENSE TREK od marki X-DORIA to jedna z najbardziej odpornych propozycji.

Kiedy kilka lat temu ktoś by mi powiedział, że będę kupował etui dla etui, to kazałbym mu wybrać się do specjalisty. Dziś zabezpieczanie gadżetów przed trudami dnia codziennego jest czymś normalnym i całkowicie zrozumiałym.

Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje ochrony także dla przecież nietaniego zestawu słuchawkowego od Apple AirPods Pro. TREK od marki X-DORIA, która specjalizuje się w wysokiej jakości odpornych etui dla produktów Apple, to propozycja dla osób najbardziej przezornych.

Etui wykonane zostało z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Charakteryzuje je mocno konstrukcja, ale przy zachowaniu minimalnego poziomu plastyczności.

Dzięki temu w razie upadku czy uderzenia słuchawkami przypiętymi do torby karabińczykiem, nic im się nie stanie. Dodatkowo tworzywo sztuczne zostało wzmocnione metalowymi wstawkami o ciekawej kolorystyce kameleona, zmieniającej swoje kolory w zależności od światła i kąta, pod którym na nie patrzymy.

Etui nie jest mocowane na stałe. W dowolnej chwili możemy wyjąć słuchawki z etui, kiedy mamy pewność, że „nic im nie zagraża”.

Montowanie zestawu w etui i wyjmowanie go nie stanowi żadnego problemu, choć trzeba przyznać, że całość jest dopasowana wręcz idealnie i trzyma się „na wcisk”.

Konstrukcja etui w niemal żadnym stopniu nie utrudnia obsługi słuchawek i etui. Jedyne do czego dostęp tracimy, to przycisk parowania. Szczerze? To jest przecież klawisz, którego używamy raz i o nim zapominamy. Strata więc niewielka.

Natomiast producent pomyślał o tym, aby pozostawić widoczną diodę sygnalizacyjną, dostęp do fizycznego portu ładowania czy zapewnić możliwość ładowania indukcyjnego (stąd brak metalowych wstawek we frontowych częściach etui.

Ciekawym dodatkiem jest karabińczyk. Można za jego pomocą przypiąć słuchawki w etui do torby, plecaka czy paska. Wtedy mamy je zawsze pod ręką, ale nie przeszkadzają nam w kieszeni kurtki czy spodni.

Generalnie ciekawy gadżet, który zapewne znajdzie sporo odbiorców lubiących szczególnie dbać o swoje iGadżety. Etui kosztuje około 100 złotych. Są dostępne także wersje dla poprzednich modeli słuchawek AirPods.

Etui do testów dostarczył sklep TopBuy.eu

Recenzja X-DORIA DEFENSE TREK – Mocne etui dla AirPods Pro

Zalety Wady

Zalety

  • Zapewniają bardzo wysoki poziom ochrony
  • Wysokiej jakości wykonanie i dopasowanie
  • Łatwy montaż
  • Solidne mocowanie do torby czy plecaka

Wady

  • Brak możliwości skorzystania z przycisku parowania bez zdjęcia etui
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *