Home Artykuły Jak zainstalować za darmo system watchOS 4 już dziś?
Jak zainstalować za darmo system watchOS 4 już dziś?

Jak zainstalować za darmo system watchOS 4 już dziś?

0

Na system watchOS 4 zaprezentowany podczas minionej konferencji WWDC osobom niezarejestrowanym w programie deweloperskim przyjdzie poczekać do jesieni tego roku. Platforma póki co nie jest udostępniana w ramach publicznych testów, a zatem jej poglądowa wersja nie pojawi się w lipcu. Tym samym trzeba uzbroić się w cierpliwość. 

Jest na co czekać, bowiem platforma dedykowana inteligentnemu zegarkowi od Apple przynosi wiele usprawnień oraz nowych funkcji. Przebudowano jednocześnie interfejs niektórych aplikacji i menu tego oprogramowania, a miłym dodatkiem jest zestaw nowych tarcz. Można krótko napisać, że watchOS 4 jest bardziej smart, a jego użytkowanie nigdy wcześniej nie było takie wygodne.

Co jednak zrobić jeśli już dziś chcielibyśmy wypróbować nowy system na swoim urządzeniu i to całkowicie za darmo? 

Okazuje się, że jest na to sposób, choć trzeba pamiętać, że watchOS 4 to wciąż niedopracowane oprogramowanie, które udostępnione zostało przez Apple do testów by wyłapać wszystkie niedociągnięcia i błędy. Może zatem ono szwankować, a w najgorszym z możliwych scenariuszy nawet uszkodzić Apple Watch’a. Inną kwestią jest ta, iż przedstawiony tu sposób instalacji platformy nie do końca jest legalny, a na pewno nie jest akceptowany przez samo Apple. Mogę jednak napisać że przepis ten działa i już dziś całkowicie za darmo można cieszyć się nowymi funkcjami na jabłkowym zegarku. Przedstawiony tu sposób instalacji będzie również uprawniać do pobierania przyszłych, oficjalnych aktualizacji. Zaznaczam jednak iż cały proces wykonujecie na własną odpowiedzialność.

Do instalacji najnowszego softu potrzebny będzie specjalny profil zaufany, który można pobrać korzystając wyłącznie z mobilnej wersji przeglądarki Safari i za jej pośrednictwem udać się pod ten link.

Pojawi się komunikat z listą urządzeń na jakich ma być zainstalowany beta profil. Oczywiście wybieramy Apple Watch. Następnie klikamy w przycisk Instaluj. Trzeba pamiętać by zegarek od Apple był tym czasie odblokowany jeśli zabezpieczony jest hasłem.

Kiedy już profil zostanie zainstalowany Apple Watch zrestartuje się, a my powinniśmy udać się z poziomu iPhone’a i aplikacji Apple Watch do zakładki w menu – Uaktualnienia. Tam znajdziecie poglądową, pierwszą wersję systemu watchOS 4. Pozostaje ją pobrać i zainstalować. Powodzenia.

 

Jak zainstalować za darmo system watchOS 4 już dziś?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)