Jak zainstalować iOS 11 bez konta deweloperskiego

Jak zainstalować iOS 11 bez konta deweloperskiego

0

Wpoprzednim poradniku przedstawiłem jak zainstalować system macOS High Sierra nie posiadając dostępu do konta deweloperskiego. Okazuje się, że istnieje również sposób na platformę iOS 11. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z faktu, iż poniższe, proste czynności należy uskutecznić po uprzednim wykonaniu kopii zapasowej, a instalację nowego oprogramowania przeprowadzić na własną odpowiedzialność.

Apple w poniedziałek udostępniło deweloperom pierwszą wersję poglądową systemu iOS 11. Nie jest to rzecz jasna odsłona stabilna systemu i może wyrządzić liczne szkody, a w najmniej inwazyjnym przypadku spowodować niewłaściwe działanie niektórych aplikacji. Z drugiej jednak strony następca iOS 10 pełen jest nowych funkcji, które budzą ciekawość i kuszą do wypróbowania ich na własnym urządzeniu.

Oficjalnie trzeba legitymować się kontem deweloperskim, by pobrać odpowiedni plik instalacyjny z serwerów Apple. Choć jak się zaraz przekonacie niekoniecznie, a do całości procesu nie jest nawet wymagane podłączenie urządzenia do iTunes i komputera.

  • Wystarczy bowiem z użyciem iPhone’a, czy iPada otworzyć niniejszy link z poziomu przeglądarki internetowej Safari. Czynność ta spowoduje z automatu dopisanie nas do programu beta testów.
  • W następnym kroku trzeba trzy razy wcisnąć pojawiający się przycisk Install i czekać na restart urządzenia.
  • Od tej chwili pliki instalacyjne powinny być dla nas dostępne z poziomu systemowej zakładki Uaktualnienia. Pozostaje pobrać i zainstalować oprogramowanie w pamięci sprzętu i cieszyć się nowymi możliwościami systemu iOS 11.

Źródło: iPhonehacks

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *