Home Artykuły Jak wrócić z iOS 11 beta 2 do iOS 10.3.2
Jak wrócić z iOS 11 beta 2 do iOS 10.3.2

Jak wrócić z iOS 11 beta 2 do iOS 10.3.2

0

Testowe wersje oprogramowania mają to do siebie, że od pierwszych chwil po premierze budzą ciekawość użytkownika w kontekście nowych funkcji jednak po instalacji szybko dają o sobie znać w postaci nieprawidłowego działania wielu opcji, a nawet aplikacji zewnętrznych posiadanych w pamięci urządzenia.

System iOS 11 naszpikowany jest nowościami. Sporo w nim zmian funkcjonalnych względem poprzednika. Apple dodało kilka świeżych opcji, udoskonaliło te już istniejące, a na deser zmieniło wizualnie kilka elementów interfejsu użytkownika w tym Centrum Sterowania. Od kilku tygodni platforma iOS 11 znajduje się w programie publicznych testów, a więc dostęp do niej ma szerokie grono osób.

Co jednak zrobić jeśli po krótkiej zabawie z systemem iOS 11 stwierdzimy, że chcemy powrotu do stabilnej, poprzedniej wersji oprogramowania? Ten poradnik podpowie jak skutecznie zainstalować iOS 10.3.2, czyli ostatnią, oficjalną wersję tego oprogramowania.

Niezbędnik 1

Będzie potrzebna najnowsza wersja aplikacji iTunes, którą użytkownicy platformy Windows mogą pobrać ze strony Apple (użytkownicy systemu macOS najnowszą wersję jeśli jest dostępna mogą pobrać z MAS). Do pełni szczęścia musimy się jeszcze zaopatrzyć się w pliki IPSW: iOS 11 beta 1, iOS 10.3.3 beta 5, iOS 10.3.2 oraz sprawny przewód do połączenia iPhone’a z komputerem.

Niezbędnik 2

Kolejnym krokiem będzie uruchomienie iPhone’a w trybie awaryjnym tak zwanym Recovery Mode. W tym celu otwieramy iTunes na komputerze, wyłączamy iPhone’a, a następnie przytrzymując w tym ostatnim przycisk Początek podłączamy smartfona przewodem do komputera. iPhone zostanie uruchomiony w trybie awaryjnym o czym poinformuje nas odpowiedni komunikat. Wystarczy go teraz zatwierdzić.

Na komputerze przytrzymując przycisk ALT na klawiaturze w systemie macOS, a Shift w platformie Windows wciskamy w aplikacji iTunes guzik Odtwórz iPhone z ustawień fabrycznych i wskazujemy ścieżkę do pliku IPSW z oprogramowaniem iOS 11 beta 1.

Czynności z niezbędnika 2 powtarzamy dla każdej z odsłon systemu jaką pobraliśmy w postaci plików IPSW. Trzeba pamiętać, że ważne jest aby instalować je w odpowiedniej kolejności. Następnym więc będzie iOS 10.3..3. beta 5, a na końcu iOS 10.3.2.

To wszystko. Od teraz można cieszyć się stabilną wersją systemu iOS i w spokoju czekać na oficjalną wersję iOS 11 do września.

 

Jak wrócić z iOS 11 beta 2 do iOS 10.3.2

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)