iOS 11 i tryb pisania jedną ręką

iOS 11 i tryb pisania jedną ręką

0

Nigdy nie jest za późno, można by napisać patrząc na opcje jakie pojawiły się wraz z debiutem systemu iOS 11. Kolejna z nich dokładnie oddaje ten stan rzeczy i jest ukłonem w kierunku użytkowników iPhone’a, którzy od dawna życzyli sobie klawiatury z trybem pisania jedną ręką.

Funkcję docenią w szczególności posiadacze większych modeli jabłkowej słuchawki, czyli iPhone’a 6 Plus, 6s Plus oraz 7 Plus. Gabaryty urządzenia bowiem mocno utrudniają obsługę systemu jedną ręką o pisaniu wiadomości tekstowych nie wspominając. Już w kodzie iOS 10 doszukano się tej opcji, choć była ona zablokowana przez Apple, a do jej aktywacji trzeba było użyć narzędzia Xcode.

Najnowsze oprogramowanie posiada tę funkcję na wyposażeniu w standardzie. Aby ją aktywować należy przytrzymać przez chwilę wciśnięty klawisz globusa na klasycznej klawiaturze. Spowoduje to wyświetlenie menu, w którym będzie można przełączać się pomiędzy tradycyjnym układem klawiatury, a trybem pisania jedną ręką. Co ciekawe do wyboru użytkownika oddano wariant lewo i praworęczny.

W trybie pisania jedną ręką klawiatura w zależności od wybory wariantu pojawi się niejako ściśnięta po lewej lub prawej stronie, a wolne miejsce zajmować będzie strzałka, która pozwoli w szybki sposób wrócić do ustawień domyślnych.

Wcześniej trzeba było posiłkować się aplikacjami zewnętrznych deweloperów, które znaleźć można w App Store w kategorii narzędzia.

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *