Udostępnianie hasła do sieci WiFi w iOS 11

Udostępnianie hasła do sieci WiFi w iOS 11

0

Testowany od minionego poniedziałku system iOS 11 pełen jest niespodzianek funkcjonalnych, które wychodzą na światło dzienne wskutek codziennego użytkowania. Na prezentacji WWDC Apple pokusiło się jedynie o przedstawienie najistotniejszych opcji systemowych, choć jak wiadomo w kodzie softu zaszytych jest ich znacznie więcej począwszy od lekkich zmian w UI, a kończąc na małych, acz praktycznych udoskonaleniach menu. 

Nie dalej jak wczoraj natrafiono w platformie iOS 11 na dodatkowe funkcje jakie przypisać można jednej ze słuchawek AirPods oraz na opcję Napisz do Siri umożliwiającą tekstową komunikację z asystentem głosowym. Lista nowości powiększa się właśnie o kolejną. Jest nią prosty sposób na udostępnianie hasła do sieci WiFi innym użytkownikom. Funkcja Share your WiFi powinna przypaść do gustu wszystkim bez wyjątku.

Jej działanie ogranicza się do zbliżenia odblokowanego urządzenia zalogowanego w sieci WiFi do innego sprzętu, w którym nie wprowadzono jeszcze hasła. To ostatnie również powinno mieć otwartą zakładkę WiFi w ustawieniach systemowych w miejscu, w którym konkretna sieć prosi o podanie hasła. To wszystko. Hasło zostanie skopiowane do innego urządzenia, a te automatycznie połączy się z siecią WiFi.

Warto dodać, że nowa funkcjonalność działa zarówno na iPhone, iPod Touch jak i komputerach od Apple.

Źródło: 9To5Mac

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *