Kolejna wersja macOS nie będzie wspierać aplikacji 32-bitowych

Kolejna wersja macOS nie będzie wspierać aplikacji 32-bitowych

0

Testowany w chwili obecnej system iOS 11 jest bezlitosny dla programów starszego typu, które charakteryzują się 32-bitową strukturą plików. Brak wsparcia dla tego typu programów nie pojawił się oczywiście niespodziewanie, bowiem Apple odpowiednio wcześniej poinformowało użytkowników oraz deweloperów o zamiarze wprowadzenia tychże zmian.

Kolejnym krokiem, co oczywiste, będzie przeniesienie ich na podłoże systemu stacjonarnego macOS. Nastąpi to wraz z kolejną wersją tej platformy w przyszłym roku. Testowana obecnie odsłona High Sierra jest zatem ostatnią, na której można jeszcze uruchomić 32-bitowe aplikacje.

Wszystkie nowe programy od stycznia 2018 roku muszą charakteryzować się 64-bitową strukturą, a deweloperzy istniejących już aplikacji starszego typu będą zobowiązani do czerwca 2018 roku przystosować je do nowych wymogów. Co ciekawe aktualna wersja platformy stacjonarnej zaprezentowana na WWDC 2017 będzie wyświetlać stosowny komunikat dla leciwego oprogramowania, podobnie jak ma to miejsce w mobilnym odpowiedniku tego systemu.

W iOS podczas próby uruchomienia oprogramowania 32-bitowego wyświetlany jest monit o jego niekompatybilności.

Źródło: Onetech

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *