Pierwsze ślady macOS 10.13

Pierwsze ślady macOS 10.13

0

Redaktorzy serwisu MacRumors natknęli się na pierwsze w sieci ślady następcy macOS Sierra. Nowa wersja systemu stacjonarnego oznaczona cyframi 10.13 zostanie zaprezentowana podczas czerwcowego WWDC razem z kolejną odsłoną platformy mobilnej.

Stronę serwisu miały odwiedzać niedawno komputery, na których zainstalowany był system o oznaczeniu 10.13. Wskazywały na to logi tych maszyn. Apple od jakiegoś czasu testuje już zapewne nową wersję platformy desktopowej, której premierę przewidziano na 5 czerwca, czyli dzień konferencji WWDC.

Póki co na jej temat nie wiadomo zbyt wiele, nieznana jest również przypuszczalna nazwa systemu. Prawdopodobnie będzie nią kolejna, znana w USA lokalizacja związana z przyrodą, czy parkiem krajobrazowym.

W 2014 roku redaktorzy serwisu MacRumors opublikowali listę nazw dotyczących systemu macOS, zarezerwowanych na przyszłe aktualizacje. Wśród niewykorzystanych pozycji można znaleźć: Redwood, Mammoth w Kalifornii, Big Sur, Pacific, Diablo, Miramar, Rincon, Redtail, Condor, Grizzly, Farallon, Tiburon, Monterey, Skyline, Shasta, Mojave, Sequoia, Ventura i Sonoma. Oczywiście istnieje też prawdopodobieństwo wykorzystania nazwy spoza tej listy.

Ja osobiście czekam na wersję systemu, w której dodane zostaną jakieś funkcje dotyczące statystyk zbieranych z Apple Watch’a. Mam nadzieję również na implementację w środowisko desktopowe takich mobilnych aplikacji jak News, czy TV app.

Źródło: MacRumors

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *