Nowe funkcje w tvOS 11

Nowe funkcje w tvOS 11

0

Na minionej konferencji WWDC Apple poświęciło niewiele czasu na prezentację systemu dedykowanego Apple TV ograniczając się jedynie do poinformowania publiki, że już niedługo pojawi się w nim wsparcie dla usługi Amazon Prime Video. Okazuje się, że system potraktowany trochę po macoszemu posiada na pokładzie kilka ważnych zmian.

Platforma tvOS 11 prawdopodobnie od lipca tego roku trafi do programu publicznych testów po raz pierwszy od czasu jej dziewiczej wersji. Dotąd akcją tą objęte były tylko systemy iOS oraz macOS. Fakt ten jednak poruszaliśmy już na łamach naszej strony.

Na pokładzie tvOS 11 znajdziemy między innymi opcję synchronizacji ekranu głównego pomiędzy kilkoma urządzeniami Apple TV z wykorzystaniem usługi iCloud. Oznacza to, że układ ikon aplikacji jak i one same oraz utworzone foldery będą przenoszone na wszystkie przystawki telewizyjne od Apple pracujące w ramach tego samego Apple ID.

W ustawieniach systemu dodano także opcję, która pozwoli automatycznie przełączać się pomiędzy jasnym, a ciemnym tłem interfejsu użytkownika w zależności od pory dnia. Wymagana jednak jest aktywacja opcji samoczynnego rozpoznawania strefy czasowej.

Kolejną ważną zmianą jest zwiększenie limitu pojemności dla każdej aplikacji oferowanej w sklepie. Dotąd program nie mógł zajmować na dysku Apple TV więcej jak 200 MB miejsca. Obecnie wartością tą jest 4 GB. Warto także wymienić wsparcie dla protokołu AirPlay 2.

Właściciele słuchawek AirPods zaś uraczeni zostali opcją automatycznego łączenia się z przystawką. Wcześniej parowania trzeba było dokonać ręcznie.

Źródło: MacRumors

 

Nowe funkcje w tvOS 11

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *