Home Newsy iOS 11 i małe udogodnienie dotyczące linków do Mac App Store
iOS 11 i małe udogodnienie dotyczące linków do Mac App Store
0

iOS 11 i małe udogodnienie dotyczące linków do Mac App Store

0

Od czasu wprowadzenia systemu iOS 11 do programu testów, czyli od czerwca tego roku co rusz na światło dzienne wychodzą nowości jakimi obdarzono tę platformę, a które pominięto podczas jej prezentacji. Niektóre ze świeżych opcji pożądane były przez użytkowników jabłkowego systemu od lat. Jednym z takich ulepszeń jest możliwość podglądu linków do aplikacji mieszczących się w Mac App Store.

Do tej pory wyświetlenie zawartości sklepu z oprogramowaniem dla komputerów z użyciem przeglądarki Safari w systemie iOS było niemożliwe i po otwarciu linku skutkowało wyświetleniem komunikatu, iż konkretna aplikacja jest przeznaczona wyłącznie dla komputerów Mac. Nie można było zatem podejrzeć grafik dotyczących programu, jego opisu i ceny.

W najnowszej, siódmej becie platformy iOS 11 niedogodność tą usunięto, a kliknięcie w link do aplikacji przenosi użytkownika do sklepu App Store w systemie iOS umożliwiając w ten sposób zapoznanie się ze szczegółami. Niestety wciąż nie można w ten sposób zakupić konkretnej pozycji, choć niewykluczone, że i taka opcja pojawi się w niedalekiej przyszłości.

Źródło: MyApple

 

iOS 11 i małe udogodnienie dotyczące linków do Mac App Store

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)