Home Newsy Bezprzewodowe ładowanie iPhone’a będzie czasochłonne
Bezprzewodowe ładowanie iPhone’a będzie czasochłonne
0

Bezprzewodowe ładowanie iPhone’a będzie czasochłonne

0

Jedną z nowych opcji jakie cechować mają tegoroczne modele iPhone’a będzie funkcja bezprzewodowego ładowania akumulatora, z której ucieszy się zapewne pokaźne grono użytkowników. Niestety jak twierdzą redaktorzy japońskiego serwisu Macotakara rozwiązanie to będzie posiadało pewną wadę, choć jest też dobra informacja.

Apple nie zamiera w tym roku wdrożyć standardu Qi 1.2 i ładowarek indukcyjnych o mocy 15 wat oferując w zamian akcesorium z mocą o połowę niższą (7,5 wat), co przełoży się na wydłużenie czasu ładowania akumulatora w najnowszych modelach iPhone’a. Technologia ta trafi do wszystkich odsłon urządzenia jakie zostaną zaprezentowane podczas zbliżającej się konferencji i ma być jedynie dodatkiem. Apple pozostanie bowiem przy starym, mniej czasochłonnym rozwiązaniu dzięki czemu iPhone’a będzie można ładować z użyciem kabla.

Możliwe również, że ładowarki indukcyjne będą w swej konstrukcji posiadały chip, a podobne produkty firm trzecich wymagać będą posiadania certyfikatu „made for iPhone”.

Niektóre plotki głoszą, że funkcja bezprzewodowego ładowania iPhone’a nie pojawi się od razu. Zostanie ona oddana do użytku wraz z którąś aktualizacją systemu iOS 11, a dedykowana ładowarka będzie sprzedawana oddzielnie. Nie znajdziemy jej zatem w zestawie sprzedażowym.

Źródło: AppleInsider

 

Bezprzewodowe ładowanie iPhone’a będzie czasochłonne

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)