Home Newsy iOS 11 – koniec z połączeniami WiFi o słabym zasięgu
iOS 11 – koniec z połączeniami WiFi o słabym zasięgu
0

iOS 11 – koniec z połączeniami WiFi o słabym zasięgu

0

Testowany obecnie system iOS 11 pod kątem wizualnym został jedynie lekko odświeżony względem poprzednika. Najbardziej widoczną zmianą w interfejsie jest całkiem przebudowane Centrum Sterowania. Platforma jednak może poszczycić się całą masą nowych funkcji, także tych skrytych w kodzie.

Jedną z nich jest opcja działająca w tle, na którą niedawno natrafiono, a która to dotyczy połączeń z siecią WiFi. Okazuje się, że system iOS 11 automatycznie blokować będzie połączenia sieci bezprzewodowych o małym zasięgu i kiepskiej jakości. Oprogramowanie samoczynnie wybierze dla nas najlepsze możliwe połączenie z internetem.

W praktyce oznacza to, że jeśli znajdziemy się w miejscu, w którym udostępnianych jest kilka darmowych sieci WiFi, to oprogramowanie najpierw sprawdzi je pod kątem jakości transferu oraz siły sygnału, a dopiero później nawiąże połączenie z tą o najlepszych parametrach. W pozostałych przypadkach pod nazwą sieci zostanie wyświetlony komunikat „automatyczne przyłączanie zablokowane” sugerując ręczne nawiązanie połączenia.

Źródło: The Independent

 

iOS 11 – koniec z połączeniami WiFi o słabym zasięgu

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)