Home Newsy Apple z ekranami OLED własnej produkcji
Apple z ekranami OLED własnej produkcji
0

Apple z ekranami OLED własnej produkcji

0

Jednym z droższych elementów jaki znajdzie swoje miejsce w konstrukcji iPhone’a 8 będzie ekran typu OLED dostarczany na potrzeby produkcji urządzenia przez firmę Samsung. Wytworzenie tego komponentu niesie ze sobą nie tylko spore nakłady finansowe ale i specjalistyczną aparaturę oraz ciężko dostępne maszyny.

To właśnie te ostatnie marka Samsung nabyła u producenta Canon Tokki, który wytwarza je na zamówienie. Serwis DigiTimes donosi, iż być może już niebawem Apple będzie chciało się usamodzielnić i produkować ekrany OLED we własnym zakresie. Świadczyć ma o tym niedawne uruchomienie na Tajwanie specjalistycznej linii badawczo – rozwojowej, gdzie powstaje nowa technologia dotycząca ekranów OLED.

Miejsce to zostało wyposażone w zaawansowane maszyny do chemicznego osadzania pary, a cały proces pozwala na wytworzenie cienkich powłok wchodzących w skład ekranów typu OLED. Opracowywana technologia może za jakiś czas zostać wdrożona w fabrykach należących do bezpośrednich podwykonawców Apple takich jak choćby Foxconn.

Źródło: DigiTimes

 

Apple z ekranami OLED własnej produkcji

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)