Home Newsy Patent, który może urzeczywistnić się wraz z premierą iPhone’a 8
Patent, który może urzeczywistnić się wraz z premierą iPhone’a 8
0

Patent, który może urzeczywistnić się wraz z premierą iPhone’a 8

0

Mocno dyskusyjnym tematem w sieci jest ostatnio wykorzystanie w nadchodzącym, jubileuszowym modelu iPhone’a czytnika linii papilarnych. Zespojenie tego komponentu z wyświetlaczem rodzi wiele problemów i jak sugerują liczne media technologia ta nie jest jeszcze w pełni dopracowana, by w tym roku móc ją wykorzystać.

Informacja ta wykreowała dwa możliwe scenariusze, w których Apple miałoby umieścić fizyczny czytnik Touch ID w tylnej części obudowy tuż pod logo Apple lub całkowicie zrezygnować z tego rozwiązania na rzecz sensora rozpoznającego twarz użytkownika. Okazuje się, że nad tym ostatnim firma myślała już lata temu, tuż po premierze pierwszego modelu iPhone’a.

Wskazuje na to patent jaki znalazł się w bazie Biura Patentów i Znaków Towarowych USA w 2013 roku. Dokumentacja opisuje wykorzystanie czujnika rozpoznającego twarz użytkownika, a więc rozwiązanie, które być może zadebiutuje wraz z iPhone’m 8 we wrześniu tego roku. Co ciekawe autorem pomysłu jest sam Tony Fadell, a więc można domniemać, iż idea wykorzystania tej technologii powstała na krótko po debiucie pierwszego iPhone’a. Tony Fadell odszedł z Apple w 2008 roku.

Wiele osób ma mieszane uczucia, czy sensor 3D i system rozpoznawania twarzy będzie w stanie należycie ochronić urządzenie przed niepowołanymi osobami. Pojawiły się liczne głosy, że ta forma zabezpieczenia sprawuje się znacznie gorzej niż wspomniany już czytnik Touch ID. Analitycy jednak uważają. że w tym roku Apple zaprezentuje dopracowaną i w pełni bezpieczną wersję tego rozwiązania.

Źródło: AppleInsider

 

Patent, który może urzeczywistnić się wraz z premierą iPhone’a 8

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)