Home Newsy Jak może prezentować się iOS 11 na ekranie iPhone’a 8
Jak może prezentować się iOS 11 na ekranie iPhone’a 8
0

Jak może prezentować się iOS 11 na ekranie iPhone’a 8

0

Wiele źródeł w tym grafika odnaleziona w zakamarkach systemu dla głośnika od Apple potwierdza, że jubileuszowy model iPhone’a będzie posiadał w górnej części ekranu wycięcie na kamerę, głośnik i czujniki. Wyświetlacz zaś zajmie niemal cały przedni panel urządzenia znacznie zmieniając charakterystyczny design jabłkowego smartfona towarzyszący mu od lat.

W związku z powyższym zmieni się także interakcja użytkownika z systemem iOS, bowiem zabraknie w konstrukcji tradycyjnego przycisku Początek. Sama platforma systemowa zdaje się również zostanie przystosowana wizualnie do nowego ekranu urządzenia. Wiele osób zastanawia się jak Apple poradzi sobie ze wspomnianym już wycięciem w górnej części ekranu pod kątem wyświetlania zawartości. Max Rudberg na tę okazję przygotował trzy grafiki prezentujące jak ów problem mogą rozwiązać projektanci kalifornijskiego giganta.

Trzy rendery wizualizują sposób w jaki Apple może maskować lub wyeksponować wycięcie za pomocą UI systemu iOS. Pierwszy wariant podkreśla niniejszy element konstrukcji, drugi maskuje go z użyciem czarnego paska w górnej części ekranu, a trzeci przypomina nieco obecne rozwiązanie, gdzie czarna przestrzeń obecna byłaby w górnej i dolnej części ekranu, a ten posiadałby proporcje 16:9.

Ciekaw jestem w jakim kierunku pójdą projektanci z Apple. Osobiście bardzo podoba mi się pierwsze z przedstawionych rozwiązań. A Wam jaki kierunek odpowiada?

Źródło: AppAdvice

 

Jak może prezentować się iOS 11 na ekranie iPhone’a 8

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *