Home Newsy Kolejna miła zmiana w iOS 11
Kolejna miła zmiana w iOS 11

Kolejna miła zmiana w iOS 11

0

System iOS 11 od czerwca tego roku znajduje się w rękach osób testujących będących deweloperami posiadającymi płatne konta lub uczestnikami programu publicznych testów. To właśnie ci użytkownicy co rusz trafiają na nowe opcje skryte w menu platformy mobilnej i dzielą się swoimi odkryciami w sieci.

Kolejną nowością funkcjonalną, której brak w iOS 10 jest możliwość wyłączenia komunikatu z prośbą o ocenę aplikacji. Osoby, które nie chcą być raczeni podczas użytkowania systemu automatycznie wyskakującymi oknami z prośbą o ocenę zainstalowanego programu zewnętrznego dewelopera mogą funkcję tę wyłączyć z poziomu Ustawień systemowych.

Wystarczy udać się do zakładki iTunes Store i App Store i odznaczyć znajdującą się tam, domyślnie włączoną opcję Oceny/recenzje w aplikacjach. Warto w tym miejscu dodać, że wraz z wydaniem testowej wersji platformy iOS 11 proces ocen oprogramowania uległ znacznemu uproszczeniu. Pominięte przez Apple zostało bowiem automatyczne przenoszenie użytkownika chcącego ocenić oprogramowanie do App Store i obowiązek logowania się w tym procesie. Teraz może on czynności tej dokonać w wyskakującym oknie.

Źródło: iMore

 

Kolejna miła zmiana w iOS 11

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)