Home Newsy Trzy modele iPhone’a z ekranem OLED w 2018 roku
Trzy modele iPhone’a z ekranem OLED w 2018 roku

Trzy modele iPhone’a z ekranem OLED w 2018 roku

0

Światła dziennego nie ujrzały jeszcze tegoroczne modele jabłkowego smartfona, a już rozpoczęły się spekulacje związane z następcami, które powinniśmy zobaczyć jesienią przyszłego roku. Autorem najnowszego raportu dotyczącego najpopularniejszego urządzenia w portfolio marki Apple jest japoński serwis Nikkei.

Zgodnie z treścią publikacji w 2018 roku do oferty kalifornijskiej firmy trafią trzy modele jabłkowej słuchawki wyposażone w ekran typu OLED. Informacja ta trochę kłóci się z wcześniejszymi doniesieniami, zgodnie z treścią których Apple miało całkowicie przejść na wyświetlacze OLED dopiero w 2019 roku.

Według japońskiego serwisu internetowego sytuacja ta będzie mieć miejsce dwanaście miesięcy wcześniej. Do tego czasu ma powstać dodatkowa fabryka zajmująca się wyłącznie produkcją wspomnianego komponentu. Jej budowa ma sprostać zapotrzebowaniu na nowe modele iPhone’a w 2018 roku. Obecnie produkcja ekranów OLED jest mocno ograniczona dlatego trafi on jesienią tylko do jednego z trzech modeli urządzenia jakie Apple zaprezentuje.

Oczywiście należy pamiętać, że każda z dotychczas opublikowanych informacji jest jedynie niepotwierdzoną plotką, która wcale nie musi ziścić się w rzeczywistości. Jedno jest pewne – ekrany OLED po jakimś czasie będą musiały trafić do każdego z oferowanych przez Apple modeli.

Źródło: Nikkei

 

Trzy modele iPhone’a z ekranem OLED w 2018 roku

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)