Home Newsy Nowy raport dotyczący iPhone’a 8
Nowy raport dotyczący iPhone’a 8

Nowy raport dotyczący iPhone’a 8

0

Nadchodzący model iPhone’a budzi ogromną ciekawość świata technologicznego za sprawą licznych plotek w treści skupiających się na wyglądzie tego urządzenia i innowacyjnych funkcjach. Smartfon ma posiadać świeżą konstrukcję, zauważalnie różniącą się od poprzedników oraz nowatorskie rozwiązania takie jak choćby ładowanie indukcyjne.

Analityk Ming Chi Kuo skierował w ostatnim czasie do inwestorów bardzo obszerny raport, w którym wymienia on niemalże wszystkie cechy konstrukcyjne jakimi jego zdaniem charakteryzować się będzie wyczekiwane urządzenie. Sporo z tych informacji potwierdza treść wcześniejszych doniesień.

Zgodnie z przewidywaniami analityka iPhone 8 dostanie ekran OLED o przekątnej 5,8 cala, w którym 5,2 cala będzie powierzchnią roboczą. Zajmie on niemal cały przedni panel urządzenia. W jego górnej części znajdzie się również wycięcie na kamerę, głośnik oraz czujnik 3D. Smartfon zostanie pozbawiony fizycznego przycisku Home, który zostanie zastąpiony wirtualnym odpowiednikiem zaimplementowanym w wyświetlacz.

Apple zrezygnuje całkowicie z czytnika Touch ID oddając do użytku nowe rozwiązanie. Ma nim być system rozpoznawania twarzy. Na pokładzie urządzenia znajdzie się również pamięć operacyjna 3 GB RAM, która ma pozwolić na bezproblemowe obsłużenie technologii AR. Pamięć masowa zaś na dane użytkownika będzie oferowana w dwóch wariantach 64 lub 256 GB.

W opublikowanym raporcie pojawiają się także informacje na temat ładowania indukcyjnego. iPhone 8 dostanie wsparcie dla takiego rozwiązania, choć będzie on w zestawie sprzedawany z zasilaczem USB-C umożliwiającym także dzięki obecności chipa USB-C Power Delivery szybkie ładowanie akumulatora. Konstrukcja zawierać ma również port Lightning oraz ulepszone głośniki stereo. Co ciekawe urządzenie będzie oferowane w mniejszej gamie kolorystycznej obudowy niż ma to miejsce w przypadku obecnych modeli.

Potwierdzają się także plotki o problemach w dostępności flagowej odsłony iPhone’a. Zostanie on zaprezentowany światu we wrześniu wraz z modelami 7s oraz 7s Plus, choć jego masowa produkcja rozpocznie się dopiero na przełomie września i października. Oznacza to, że urządzenie trafi na półki sklepowe znacznie później niż tańsi bracia. Co więcej całkiem prawdopodobne, że w pierwszej fazie sprzedaży mogą wystąpić problemy z dostępnością smartfona w magazynach. Analityk uważa, że sytuacja wróci do normy przy założeniu najgorszego scenariusza dopiero w pierwszym kwartale 2018 roku.

Źródło: MacRumors

 

Nowy raport dotyczący iPhone’a 8

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)