Home Newsy Nowe informacje dotyczące aplikacji uniwersalnych jakie mają pojawić się w tym roku
Nowe informacje dotyczące aplikacji uniwersalnych jakie mają pojawić się w tym roku
0

Nowe informacje dotyczące aplikacji uniwersalnych jakie mają pojawić się w tym roku

0

W ostatnim czasie pojawiły się pierwsze, konkretne informacje związane z nadchodzącymi wersjami jabłkowych systemów. Zgodnie z ich treścią nie ma co liczyć w tym roku na wysyp nowych funkcji, bowiem Apple skupi się przede wszystkim na poprawie błędów i pracami usprawniającymi działanie oprogramowania. Mają jednak pojawić się uniwersalne aplikacje, które będzie można uruchomić zarówno w środowisku platformy macOS jak i iOS.

Wiele źródeł potwierdza debiut takiego właśnie oprogramowania, a także odpowiedniego narzędzia dedykowanego deweloperom, pozwalającego na właściwe dostosowanie programów do nowych wytycznych. Na ów temat nowe światło rzuca Ina Fred z firmy Axios, która uważa, iż mowa jest tutaj wyłącznie o wersjach aplikacji przystosowanych do pracy z iPadem. To właśnie wyłącznie to oprogramowanie doczeka się wyżej wymienionego zabiegu pozwalającego na pracę w systemie macOS.

Autorka tychże informacji nie wdaje się jednak w szczegóły. Nie wiadomo zatem, czy wersji uniwersalnej doczekają się tylko nowe programy, czy również te, które już od jakiegoś czasu dostępne są w App Store. Te ostatnie mogłyby przejść odpowiednią metamorfozę z użyciem wspomnianego już narzędzia. Nowy soft umożliwiałby obsługę dotykową jak i z wykorzystaniem myszki, czy gładzika. W tym samym raporcie potwierdzają się także informacje, które sugerują, iż również w przypadku platformy macOS Apple skupi się w tym roku przede wszystkim na poprawie błędów i stabilności działania.

Źródło: Axios

 

Nowe informacje dotyczące aplikacji uniwersalnych jakie mają pojawić się w tym roku

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *