Jak pobrać macOS High Sierra nie posiadając konta deweloperskiego

Jak pobrać macOS High Sierra nie posiadając konta deweloperskiego

0

W miniony poniedziałek Apple oddało do testów pierwszą betę systemu stacjonarnego jaki zadebiutował na konferencji WWDC. Platforma macOS High Sierra powędrowała póki co do osób uczestniczących w płatnym programie deweloperskim. Z końcem czerwca lub na początku lipca ta sama wersja oprogramowania trafi już do rąk uczestników programu publicznych testów. Czy zatem nie mając konta deweloperskiego i nie czekając całych tygodni można wcześniej zapoznać się z możliwościami macOS High Sierra?

Odpowiedź na to pytanie zapewne znają już wszyscy zainteresowani, choć jest to droga nieco okrężna i nie do końca legalna. Trzeba bowiem znaleźć kogoś, kto ma dostęp do programu deweloperskiego i poprosić go o dopisanie UDID naszego urządzenia do takiego konta. Następnie wymagane jest pobranie odpowiedniego profilu ze strony Apple. W sieci i na aukcjach kwitnie interes, w którym odpłatnie nasz sprzęt zostanie dopisany do profilu deweloperskiego. Obecne są również pliki do pobrania na torrentach, choć tej opcji raczej nie polecam z wiadomych względów.

Istnieje jednak jeszcze jeden sposób, znacznie prostszy i wymagający posiłkowania się aplikacją Terminal. Okazuje się, że wystarczy w niej wpisać dwie komendy, a każdą z nich potwierdzić przyciskiem Enter:

sudo /usr/libexec/PlistBuddy -c „clear dict” -c „add :SeedProgram string DeveloperSeed” „$3/Users/Shared/.SeedEnrollment.plist”

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.SoftwareUpdate CatalogURL „https://swscan.apple.com/content/catalogs/others/index-10.13seed-1.sucatalog”

Czynność ta spowoduje, że klikając w link Mac App Store: macappstores://itunes.apple.com/app/id1209167288 przekierowujący do pliku z oprogramowaniem macOS High Sierra system będzie można pobrać za darmo bez posiadania konta deweloperskiego. Innymi słowy powyższe komendy dopiszą nas do programu testowego.

By się z niego wypisać trzeba ponownie wrócić do aplikacji Terminal i w jej oknie wpisać komendę:

sudo softwareupdate –clear-catalog

Instalując na komputerze najnowszą, testową wersję systemu należy pamiętać, że jest to oprogramowanie wciąż pełne błędów i niedociągnięć. Mogą one powodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji lub nawet całych aplikacji. Beta system może też mieć negatywny wpływ na kwestie związane z prywatnym sprzętem i w najgorszym przypadku uszkodzić go. Cały proces zatem trzeba przeprowadzić na własną odpowiedzialność.

Źródło: iMagazine

 

Jak pobrać macOS High Sierra nie posiadając konta deweloperskiego

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *