Home Newsy Ważne uaktualnienie macOS High Sierra
Ważne uaktualnienie macOS High Sierra
0

Ważne uaktualnienie macOS High Sierra

0

Osoby, które nie uczestniczą w testach jabłkowego oprogramowania zapewne zauważyły wczoraj, że w zakładce Uaktualnienia sklepu Mac App Store pojawił się nowy plik instalacyjny dla platformy macOS High Sierra, który stanowi uzupełnienie finalnej wersji tego oprogramowania.

Aktualizacja jest wskazana dla wszystkich użytkowników, bowiem rozprawia się ona z wieloma błędami oraz lukami bezpieczeństwa, które doskwierały ostatecznej wersji systemu jaka ujrzała światło dzienne we wrześniu. Przede wszystkim Apple zniwelowało lukę w zabezpieczeniach protokołu AFPS związanego z dyskami, a także lukę zabezpieczeń programu Pęk Kluczy. Ta ostatnia umożliwiała kradzież danych logowania przez złośliwe oprogramowanie.

Pozbyto się także błędów jakie mogły wystąpić u niektórych użytkowników podczas instalacji pierwszej wersji systemu macOS High Sierra. Równocześnie Apple opublikowało [dokument] wsparcia technicznego, w którym zawarto instrukcję jak przeprowadzić proces naprawy zabezpieczeń w zaszyfrowanych woluminach APFS.

Źródło: Apple

 

Ważne uaktualnienie macOS High Sierra

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)