Wczorajsze nowości – watchOS 4

Wczorajsze nowości – watchOS 4

0

Tegoroczne WWDC już za nami. Apple zaprezentowało światu swoje najnowsze wersje systemów operacyjnych i dość sporo jak na imprezę poświęconą deweloperom nowości sprzętowych. O tych ostatnich jednak w innym wpisie. Prezentacja zaczęła się od pokazania czwartej już wersji systemu dedykowanego jabłkowemu zegarkowi.

Póki co z odsłony testowej watchOS 4 korzystać będą jedynie deweloperzy, a finalnie oprogramowanie trafi do wszystkich użytkowników jesienią tego roku. Nowa wersja platformy watchOS przynosi zarówno kilka ciekawych zmian funkcjonalnych jak i graficznych. Zmienił się bowiem nieco interfejs oprogramowania, głównie w zakresie natywnych aplikacji.

Apple położyło nacisk na większą integrację z asystentem głosowym Siri, który na ekranie urządzenia będzie wyświetlał informacje dopasowane do użytkownika. Wśród nich znaleźć będzie można ważne wydarzenia, pogodę, czy przypomnienia, a nawet ostatnie zdjęcia z Rolki Aparatu iPhone’a. Firma dodała również kilka nowych tarcz do zegarka. Tu odnajdziemy takie nowości jak kalejdoskopy tworzone ze zdjęć użytkownika, czy motywy z bajek Toy Story.
Pewnych zmian i udoskonaleń doczekały się również funkcje fitness. Wraz z wydaniem watchOS 4 automatycznie będą tworzone wyzwania na dany miesiąc oparte o kondycję użytkownika i zebrane przez system informacje dotyczące jego aktywności fizycznej.

Nie sposób niezauważyć, iż zmienił się nieco interfejs niektórych aplikacji sportowych. Został on uproszczony pod kątem obsługi podczas zmagań na siłowni, bieżni, czy w plenerze. Co ciekawe Apple Watch z zainstalowanym systemem watchOS 4 ma współpracować z niektórymi akcesoriami będącymi na wyposażeniu siłowni. W ręce użytkowników oddano także lekko przeprojektowaną aplikację Muzyka. Posiada ona teraz lżejszy interfejs oraz nowe opcje takie jak choćby automatyczne obracanie ekranu, czy miganie ekranu. Miłym dodatkiem jest również wsparcie dla większej liczby akcesoriów.

Źródło: Apple

 

Wczorajsze nowości – watchOS 4

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *