Home Newsy Tim Cook wypowiedział się o głośniku HomePod
Tim Cook wypowiedział się o głośniku HomePod
0

Tim Cook wypowiedział się o głośniku HomePod

0

W wywiadzie jakiego udzielił Tim Cook dla kanału Bloomberg TV padło kilka zdań skierowanych pod adresem nowego produktu firmy jakim jest inteligentny głośnik HomePod. Urządzenie zaprezentowane podczas minionej konferencji WWDC było niespodzianką CEO Apple kończącą jej bieg pod legendarnym hasłem „One more thing”. 

Podczas prezentacji akcesorium mającego bezpośrednio konkurować z takimi tworami jak Amazon Echo, czy Google Home padły porównania do iPoda, który swego czasu zrewolucjonizował rynek muzyczny. HomePod idąc tym tokiem rozumowania ma dokonać tego samego.

W zdaniach jakie padły z ust samego prezesa Apple możemy usłyszeć, że firma pracowała nad tym produktem kilka lat. Owocem tych działań jest głośnik o brzmieniu wysokiej jakości, które pozytywnie zaskoczy niejednego właściciela. To właśnie ponadprzeciętne walory audio były głównym celem prac inżynierów.

Jednocześnie Tim Cook zaznaczył, że HomePod potrafi znacznie więcej aniżeli tylko odtwarzać muzykę, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę, że ma być on przedłużeniem możliwości asystenta głosowego Siri i łącznikiem pomiędzy urządzeniami Apple oraz sprzętem z kategorii Smart Home.

CEO Apple przyznał też w odniesieniu do produktów konkurencji, że firma nigdy nie była pionierem na rynku w rozumieniu projektowania nowych urządzeń. Skupia się na ulepszaniu produktów już istniejących i stworzonych przez innych. Tak było choćby w przypadku iPoda, którego powstanie zainspirowane było odtwarzaczami MP3, czy iPhone’a, który powstał na bazie istniejących już na rynku, choć nieidealnych smartfonów.

Źródło: Bloomberg

 

Tim Cook wypowiedział się o głośniku HomePod

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)