Czy głośnik HomePod będzie cieszyć się zainteresowaniem?

Czy głośnik HomePod będzie cieszyć się zainteresowaniem?

0

Wraz z minioną konferencją WWDC portfolio produktów kalifornijskiej firmy powiększyło się o inteligentny głośnik HomePod będący konkurencją dla takich urządzeń jak Amazon Echo, czy Google Home. Sprzęt jednak w sprzedaży pojawi się dopiero w grudniu tego roku i to tylko w USA, Australii oraz Wielkiej Brytanii. Pozostałe lokalizacje w tym pewnie i Polska będą musiały poczekać z rynkowym debiutem do początku 2018 roku. 

Pewna firma postanowiła przeprowadzić ankietę, której celem było zbadanie jakim zainteresowaniem cieszyć się będzie nowy gadżet od Apple i czy ma on szansę odnieść sukces sprzedażowy. Ten ostatni nie jest taki oczywisty zważywszy na cenę 349 dolarów amerykańskich jaką trzeba będzie zapłacić za głośnik HomePod i o wiele tańszą ofertę wspomnianej już konkurencji.

Badaniem objęto grupę 2000 osób, których spytano, czy po prezentacji produktu Apple są zainteresowani jego zakupem, czy też sięgną po rozwiązania konkurencji i czy w ogóle widzą zapotrzebowanie na gadżet typu inteligentny głośnik. 13 % ankietowanych wykazało ogromne zainteresowanie nabyciem HomePod, a biorąc pod uwagę wyłącznie grupę użytkowników sprzętu od Apple odsetek ten urósł do wartości 19 %. Ankieta wykazała jednak, że więcej pozytywnych emocji budzi Amazon Echo, który na liście najciekawszych urządzeń tego typu uplasował się na pierwszej pozycji. Urządzenie od Apple zajęło pod tym względem trzecie miejsce tuż za Amazon Dot. Na trzecim miejscu znalazł się również Google Home.

Podczas badania najczęściej kierowano się ceną, a następnie marką. 14 % badanych przyznało również, że najistotniejszą cechą urządzenia tego typu jest poprawne rozpoznawanie mowy i to ona będzie kluczową w podjęciu decyzji o zakupie.

Na weryfikację tych danych trzeba jednak będzie jednak poczekać do przyszłego roku kiedy to produkt od Apple trafi na sklepowe półki w wielu krajach. Przyznam się, że ja oczywiście mieszczę się w tych 19 % ankietowanych i jeśli tylko HomePod pojawi się w Polsce, to zajmie on zaszczytne miejsce w moim domu.

Źródło: Morning Consult

 

Czy głośnik HomePod będzie cieszyć się zainteresowaniem?

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *