Home Newsy Kilka faktów z przeszłości dotyczących głośnika HomePod
Kilka faktów z przeszłości dotyczących głośnika HomePod
0

Kilka faktów z przeszłości dotyczących głośnika HomePod

0

Osoby, które od dnia prezentacji głośnika HomePod szczerzyły sobie na niego zęby i desperacko szukały informacji o debiucie rynkowym tego urządzenia muszą uzbroić się w cierpliwość. Wiele wskazuje na to, wliczając w to oficjalny komunikat Apple, że gadżet nie pojawi się w sklepach wcześniej jak w 2018 roku.

Można również założyć, iż jeśli nawet się pojawi, to po pierwsze nie wszędzie, a po drugie nie będzie on, przynajmniej na początku, łatwo dostępny. Szykuje się zatem podażowy problem, dokładnie ten sam, który doskwierał słuchawkom AirPods w zeszłym roku.

Warto jednak przyjrzeć się informacjom jakie w ostatnim czasie opublikowała agencja informacyjna Bloomberg, bowiem pokazują one jak burzliwą i usłaną nierównościami drogę przeszedł głośnik HomePod. Prace nad nim rozpoczęły się już w 2012 roku, choć wówczas cały projekt zakładał stworzenie klasycznego głośnika, a nie inteligentnego będącego konkurencją dla produktów topowych marek audio. Doskonałe brzmienie oraz wygląd były głównymi celami jakie przyświecały temu przedsięwzięciu.

Owocem projektu było nawet kilka prototypów tego urządzenia, z których jeden charakteryzował się bardzo długą konstrukcją, która pięciokrotnie przewyższała finalny produkt, czyli znany nam dziś głośnik HomePod. Prototyp mierzył rzekomo 90 cm wysokości i składał się z wielu głośników zamkniętych w obudowie. Inny zaś był bardzo płaski konstrukcją przywodzącą na myśl panel z siatkową maskownicą.

Przez te wszystkie lata dosłownie do ostatniej chwili jabłkowy głośnik był przedsięwzięciem pobocznym, przy którym pracowało kilku inżynierów dźwięku, którzy na co dzień zajmowali się komputerami Mac. Kilka razy nawet anulowano projekt, by po chwili wracać do niego. Prace nad głośnikiem nabrały tempa dopiero w 2014 roku, a kiedy znajdował się on już w fazie ostatecznych projektów Amazon wprowadziło na rynek inteligentny głośnik Echo. To właśnie ten ruch spowodował sprecyzowanie przeznaczenia HomePod’a i ukształtował jego obecną formę.

Źródło: Bloomberg

 

Kilka faktów z przeszłości dotyczących głośnika HomePod

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)