Home Artykuły Podpowiadamy jak korzystać z Animoji na starszych iPhone’ach
Podpowiadamy jak korzystać z Animoji na starszych iPhone’ach

Podpowiadamy jak korzystać z Animoji na starszych iPhone’ach

0

Animoji to jak już większa część jabłkowych użytkowników wie animowane ikony emoji naśladujące mimikę użytkownika i rejestrujące jego głos. Choć tu akurat prostą definicję tego tworu od Apple można wysnuć z jego nazwy i nie trzeba wcale posiadać przezwiska Sherlock Holmes. Niestety Animoji powstało z myślą o iPhone X oraz przyszłych modelach smartfona wyposażonych w kamerę TrueDepth.

Opcja ta nie jest dostępna w starszych modelach jabłkowej słuchawki, a nawet w tańszych odsłonach z tego roku 8 oraz 8 Plus. Na domiar złego Animoji robi furorę w internecie, gdzie pojawiło się zjawisko określane mianem Animoji Karaoke przejawiające się publikowaniem masy filmów prezentujących animowane ikony w akcji. Naśladują one wokalistów znanych grup muzycznych w akompaniamencie ich kultowych utworów. To przede wszystkim również ciekawa funkcja znacznie wzbogacająca możliwości aplikacji Wiadomości.

Okazuje się jednak, że istnieje sposób, by również użytkownicy starszych modeli iPhone’a mogli cieszyć się namiastką tego rozwiązania. Podpowiadamy zatem jak rozpocząć przygodę z Animoji.

Receptą na powyższe, co też widać na powyższym filmie będzie skorzystanie z dobrodziejstw sklepu App Store, gdzie trzeba odnaleźć aplikację o nazwie MRRMRR. Ogromnym plusem jest fakt, iż program ten jest całkowicie darmowy i oferuje efekt zbliżony do jabłkowego rozwiązania. W aplikacji oprócz ikon podobnych do Animoji znajdziemy przy okazji bazę ciekawych masek, filtrów, czy też innych tym podobnych efektów.

Co najważniejsze jednak program instaluje się również w rozszerzeniach aplikacji Wiadomości, gdzie mamy do niego łatwy dostęp z poziomu dolnej belki. Pewnym mankamentem jednak jest nieco słabsze niż w Animoji odwzorowywanie mimiki twarzy użytkownika.

Źródło: Cult of Mac

 

Podpowiadamy jak korzystać z Animoji na starszych iPhone’ach

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)